Zbigniew Boniek
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Grudnia 2020

Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzy

Zbigniew Boniek na łamach portalu Meczyki.pl podziełił się niezwykle poruszającym wyznaniem. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznał, że stracił przyjaciela. Szef polskiej piłki dowiedział się rano o śmierci legendarnego piłkarza, z którym grał wspólnie w Juventusie Turyn. W wieku 64 lat zmarł nagle Polo Rossi.

  • W czwartkowy poranek media obiegła wiadomość o śmierci Paolo Rossiego
  • Włoch jest legendą futbolu
  • W 1982 roku został mistrzem świata i królem strzelców mundialu w Hiszpanii
  • Zbigniew Boniek, który grał razem z Rossim, opłakuje przyjaciela

Zbigniew Boniek w czwartkowy poranek otrzymał wyjątkowo smutną wiadomość. Podobnie jak miliony kibiców piłki nożnej na całym świecie zmuszony jest pożegnać legendarnego piłkarza Paolo Rossiego, który zmarł nagle po ciężkiej chorobie. Dla Bońka jest to zadanie wyjątkowo trudne, gdyż doskonale znał zmarłego i od lat był jego przyjacielem.


Zbigniew Boniek opłakuje zmarłego przyjaciela. Doskonale znał Paolo Rossiego

W czwartkowy poranek media na całym świecie obiegła tragiczna informacja. Nagle zmarł Paolo Rossi, legenda włoskiego futbolu. Rossi był mistrzem świata z 1982 roku i królem strzelców tej imprezy.

To kolejny już cios dla fanów piłki nożnej. 25 listopada zmarł w wieku 60 lat Diego Armando Maradona. Argentyńczyk przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w dziejach. Jego odejście po dziś dzień opłakują miliony fanów na całym świecie.

Paolo Rossi odszedł w wieku 64 lat, a jego śmierć zaskoczyła wszystkich. Włoskie media podały, że legendarny snajper mierzył się z nieuleczalną chorobą. Na te niezwykle smutne wieści zareagował Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej doskonale znał Paolo Rossiego. Obaj razem występowali w Juventusie Turyn w latach 80. ubiegłego wieku. Wspólnie sięgali też po kolejne trofea. Wygrali m.in. Puchar Europy.

Justyna Kowalczyk ostro o sprawie koronawirusa. Sportsmenka uderza w Edytę GórniakJustyna Kowalczyk ostro o sprawie koronawirusa. Sportsmenka uderza w Edytę GórniakCzytaj dalej


Poruszające wyznanie Zbigniewa Bońka. Nie mógł powstrzymać łez

- Gdy usłyszałem o jego śmierci, popłakałem się. To był bardzo trudny rok dla wszystkich. Odeszło wielu świetnych ludzi i sportowców. Ale gdy tracisz przyjaciela, ma to zupełnie inny wymiar- powiedział Zbigniew Boniek dla portalu Meczyki.pl.

- A Paolo był przyjacielem. Dzieliłem z nim najpiękniejsze czasy w karierze. Zdobywaliśmy wszystkie trofea z Juventusem, ale dziś nie wspominam pucharów- dodaje szef polskiej piłki.

- Wspominam chwile przed i po ich wygrywaniu. A wtedy śmialiśmy się, wspieraliśmy, dzieliliśmy pokój, graliśmy w karty. To był wielki piłkarz. Jeden z największych moich czasów. Nawet nie wiedziałem, że walczył z rakiem płuc… - wyznał Zbigniew Boniek, jednocześnie zdradzając, co było przyczyną śmierci Paolo Rossiego.

- Wiele razy rozmawialiśmy po karierze. Zapraszał mnie do swojej agroturystyki, ale jakoś nie było okazji skorzystać. Dziś żałuję. Mogę powiedzieć, że straciłem przyjaciela- zakończył swoją wypowiedź prezes PZPN.

Źródło; Meczyki.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News