Zbigniew Boniek
Youtube/Łączy nas piłka
Autor - 11 Lutego 2020

Niedługo zapadną kluczowe decyzje dla polskiej piłki nożnej. Zbigniew Boniek zwołuje zebranie

Zbigniew Boniek niedługo zorganizuje specjalne spotkanie. Na dzień przed głosowaniem w sprawie reformy ligi mają paść kluczowe decyzje dla polskiego futbolu. To będzie bardzo ważny dzień.

Zbigniew Boniek, który jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, zorganizuje 20 lutego specjalne zebranie, na które zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów z Ekstraklasy. Mają na nim paść bardzo ważne decyzje.

Oficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraOficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraCzytaj dalej

Zbigniew Boniek jest coraz bliżej przeprowadzenia reformy ligi

Z kolei dzień później odbędzie się posiedzenie zarządu w sprawie reformy ligi. Wtedy też odbędzie się głosowanie nad uchwałą zmiany systemu rozgrywek, tak by od sezonu 2021/22 liga była osiemnastozespołowa. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak się stanie. Inny scenariusz jest mało prawdopodobny.

ESA-37 miałaby zastąpić ESA-34. Oczywiste jest to, że Ekstraklasa, jaką oglądamy w obecnej formule, niebawem przestanie istnieć. Aktualnie występuje w niej 16 drużyn. Po sezonie zasadniczym następuje podział na grupę mistrzowską oraz spadkową, gdzie drużyny grają między sobą dodatkowe siedem spotkań.

- Ekstraklasa zgodnie z ustaleniami z 2016 roku z Jachranki, będzie 18-zespołowa. I tego będziemy się trzymać - stwierdził kilka dni temu Zbigniew Boniek. Wydaje się, że nic już się w tej sprawie nie zmieni.

Niepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiNiepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiCzytaj dalej

Zbigniew Boniek uważa, że lepsza będzie liga osiemnastozespołowa

W lidze osiemnastozespołowej nie dochodziłoby do tych podziałów, dane drużyny mogłoby ze sobą zagrać tylko dwa razy, a nie maksymalnie trzy, tak jak jest teraz. To rozwiązanie ma swoich zwolenników właśnie m.in. z tego powodu, ale i przeciwników, którzy twierdzą, że przez to Ekstraklasa będzie zdecydowanie słabsza. Zauważają oni, że poziom już jest dramatyczny, a kolejne dwie drużyny, które doszłyby z pierwszej ligi, na pewno by go nie podniosły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar przejdzie do USA. Namówił go były gwiazdor Manchesteru United
  2. Adam Małysz skomentował formę Dawida Kubackiego. Ważne słowa legendarnego skoczka
  3. Polacy poznali rywali w grze o igrzyska olimpijskie. Nie będzie łatwo
  4. Polski piłkarz upokorzony. Nowy pracodawca nie zna jego nazwiska (FOTO)
  5. Oficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdora
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News