Zbigniew Boniek
YouTube - Canal+
Autor Piotr Bernaciak - 11 Października 2020

Zbigniew Boniek. Najlepszy prezes w historii PZPN?

Zbigniew Boniek uznawany jest za legendę polskiej piłki. Dzieje się tak nie tylko za sprawą sukcesów piłkarskich, ale również tych w roli działacza w PZPN.

Zbigniew Boniek niewątpliwie odegrał bardzo ważną rolę w dotychczasowej historii polskiej piłki nożnej. Początkowo objawił się on nagle milionom Polaków jako niesamowicie utalentowany piłkarz, który ma zadatki na zrobienie światowej kariery. Przez lata pozwalał Widzewowi na gigantyczne sukcesy, by potem stanowić o chwale Juventusu i Romy. Wówczas gra reprezentanta Polski w takich klubach robiła gigantyczne wrażenie.

Dziś sukcesy Bońka przebił Robert Lewandowski, jednak to Zbigniew Boniek wciąż nie zamierza rezygnować z działalności w futbolu nawet pomimo tego, że profesjonalną karierę sportową zakończył lata temu. Choć epizodu w roli selekcjonera nie może on zaliczyć do udanych, to znacznie lepiej idzie mu w roli działacza. Jego kadencja w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oceniana jest bardzo pozytywnie, ale nie jest pozbawiona wad.

Wielu fanów futbolu dostrzega to, że Boniek często unika niewygodnych tematów i stara się uwypuklać sukcesy, bagatelizując porażki polskiej piłki. Zdarzają się nawet sytuacje, gdy wyjątkowo frustruje to kibiców, ale muszą oni oddać Bońkowi jedno. Za jego kadencji w polskim futbolu doszło do ogromnych zmian, dzięki którym reprezentacja Polski znów gra na przyzwoitym poziomie i w końcu nie musimy się wstydzić naszej gry.

W przyszłym roku dobiegnie końca druga, wydłużona w wyjątkowym trybie kadencja Zbigniewa Bońka w roli prezesa PZPN. Uznajecie go za najlepszego prezesa w historii?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News