Zbigniew Boniek
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Ekstraklasa gra mimo koronawirusa. Zbigniew Boniek ujawnia, w jakiej sytuacji rozgrywki zostaną przerwane

Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale “Prawda Futbolu” skomentował decyzje, jakie podjęte zostały podczas nadzwyczajnego zebrania PZPN i władz Ekstraklasy odnośnie do epidemii koronawirusa.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w programie Romana Kołtonia “Prawda Futbolu” na kanale YouTube opowiedział o kulisach decyzji, jakie na nadzwyczajnym posiedzeniu władz Ekstraklasy S.A. i PZPN podjęto w związku z epidemią koronawirusa.

Liga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieLiga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieCzytaj dalej

Zbigniew Boniek zdradził dlaczego włądze ligi i PZPN podjęły konteowersyjną decyzję

Polska dołączyła w ostatnich dniach do grona państw dotkniętych przez koronawirusa. Decyzją rządu odwoływane są wszelkie imprezy masowe zaplanowane na najbliższe tygodnie. Dzisiaj odbyło się zebranie władz PZPN oraz Ekstraklasy, na którym podjęto decyzję co dalej z rozgrywkami ligowymi na krajowych boiskach. Zdecydowano, że rozgrywki Ekstraklasy oraz I i II ligi będą kontynuowane. Kontrowersyjną decyzję wytłumaczył w rozmowie z Romanem Kołtoniem Zbigniew Boniek.

- W Polsce mamy problem, jest eskalacja epidemii, ale na czwartek na godz. 15 nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek. Gdyby Ekstraklasa S.A. chciała odwołać rozgrywki, to z naszej strony nie byłoby żadnego sprzeciwu, ale nie chcę zrzucać na nią odpowiedzialności. To są poważni ludzie, usiedliśmy, porozmawialiśmy i ustaliliśmy, że gramy. Na dziś nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek ekstraklasy. W ekstremalnej sytuacji też trzeba sobie radzić, trzeba funkcjonować - powiedział prezes PZPN.

Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą EuropyMedia: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą EuropyCzytaj dalej

Rozgrywki będą kontynuowane, ale sytuacja może wymusić zmianę decyzji

Na ten moment zdecydowano się zatem nie rezygnować z kontynuowania sezonu, jednak Boniek nie wyklucza, że decyzje jakie zapadły dzisiaj, w ciągu najbliższych godzin mogą być już nieaktualne i trzeba będzie dostosować się do nowych faktów

- Jeżeli okaże się, że jakiś zawodnik czy członek sztabu jest chory, czego mam nadzieję nie będzie, to rozgrywki zostaną przerwane. Decyzje o tym podejmą władze ligi, nie federacja. Na teraz nie założyłbym się, czy odbędzie się najbliższa kolejka ekstraklasy, bo za trzy godziny może się okazać, że ktoś jest zakażony. Jeżeli jutro okaże się, że nie będziemy grać, to rozgrywki będą zawieszone, nie przerwane. Legia nie będzie jeszcze mistrzem, bo sezon możemy dograć do 21 maja. Tak naprawdę są trzy scenariusze: pierwszy, idealny (kończymy sezon 15 maja po rozegraniu 37 kolejek), drugi: jeżeli sezon zostanie przerwany, to ustalamy dodatkowe kolejki z terminem granicznym 21 maja. Trzeci scenariusz: kończymy sezon i za wiążące bierzemy wyniki z ostatniej rozegranej kolejki. Innych opcji nie ma - zakończył prezes PZPN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News