Zbigniew Boniek
Piotr Molecki/East News
Autor Bartosz Goluch - 13 Września 2020

Śledczy przeszukali siedzibę PZPN. Zbigniew Boniek przerwał milczenie na temat akcji CBA

Zbigniew Boniek skomentował akcję Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którą przeprowadzono w siedzibie PZPN oraz 16 regionalnych związków. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że prokuratura nie postawiła zarzutów żadnemu z pracowników federacji.

Agenci CBA w czwartek rano weszli do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie oraz do 16 siedzib wojewódzkich związków. Śledczy oraz Prokuratura Krajowa podały, że akcja ma związek z tzw. aferą melioracyjną, w którą zamieszany jest były sędzia Łukasz B.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Tak wygląda dom Kamila Stocha. Nieprawdopodobne widoki, o takim bogactwie można wyłącznie śnić (FOTO)Czytaj dalej

Zbigniew Boniek komentuje akcję CBA

- Nie wiem, dlaczego CBA weszło do PZPN. Pani prokurator mówi jasno, że nie ma wobec nas zarzutów. Agenci wynieśli tony dokumentów. Będą mogli je teraz przeglądać - oświadczył Boniek na antenie Canal+ Sport.

Prezes PZPN wyraził ubolewanie z powodu metod działania śledczych, którzy wkroczyi do siedziby związku bez uprzedzenia o godz. 6 rano, zaskakując m.in. sekretarza generalnego PZPN, który był na miejscu. - Szkoda, że zadziałano w ten sposób. Szkoda mi ludzi, których zwerbowałem i zatrudniam - tłumaczy.

Rozczulające zdjęcie gwiazdora. Polski zawodnik został ojcemRozczulające zdjęcie gwiazdora. Polski zawodnik został ojcemCzytaj dalej

Obawy Bońka

Sternik PZPN niepokoi się, że w wyniku kontroli CBA upublicznione mogą zostać dane drażliwe pracowników związku, m.in. informacje o ich zarobkach. - To może pokazać, czy papiery rzeczywiście zostały zabezpieczone. Ale nic się nie stanie, jesteśmy przygotowani. Od lat toczy się u nas debata o zarobkach posłów - mówi.

Zbigniew Boniek podkreśla jednak, że "afera" wokół PZPN nie odbiła się szerokim echem w świecie futbolu, a reputacja związku nie ucierpiała. Prezes PZPN przekonał się o tym podczas rozmów na spotlaniu we Florencji. - Spotkałem m.in. Sacchiego i Van Gaala. Tam nikogo afera z CBA nie obchodzi - zapewnia.

Źródło: Canal+ Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News