Nie żyje Józef Boniek
Unsplash - CHIRAG K
Autor Piotr Bernaciak - 13 Grudnia 2019

Zbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesienia

Nie żyje jedna z najważniejszych osób w życiu Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN. Informacje na ten temat zostały dziś podane przez media. Legendarny były piłkarz musi mierzyć się ze smutnymi wydarzeniami.

Nie żyje jedna z najbliższych osób Zbigniewa Bońka, obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najważniejszy włodarz polskiego futbolu i jeden z najbardziej znanych polskich zawodników w historii musi pogodzić się z odejściem bliskiej osoby, co z pewnością jest dla niego bardzo trudnym momentem. Informacje na ten temat ukazały się dziś z samego rana.

Media potwierdziły wiadomość, że zmarł Józef Boniek, ojciec obecnego prezesa PZPN. To właśnie on był pierwszym idolem młodego Zbigniewa, to on zainspirował go do tego, by zawodowo zająć się piłką nożną. Gdyby nie pan Józef, z pewnością nie moglibyśmy dziś mówić o tym, jak wielką karierę zrobił Zbigniew Boniek w europejskim futbolu. Ojciec pełnił ważną funkcję w wychowaniu byłego zawodnika Juventusu.

Krzysztof Piątek zdecydował w sprawie swojej przyszłości. Ważne słowa PolakaKrzysztof Piątek zdecydował w sprawie swojej przyszłości. Ważne słowa PolakaCzytaj dalej

Nie żyje najbliższa osoba Zbigniewa Bońka

Nie żyje Józef Boniek, mężczyzna, który miał wielki wpływ na wielką karierę piłkarską swojego syna. Na przełomie lat 50. i 60. grał on w piłkę w Polonii Bydgoszcz, by potem przenieść się do Czarnych Nakło, a następnie do Zawiszy Bydgoszcz. To właśnie w tym ostatnim klubie swoje pierwsze kroki w polskiej piłce nożnej stawiał młody Zbigniew Boniek.

Jego tata był trenerem w tym klubie, pracując tam przez wiele lat. Po dłuższym czasie spędzonym w Zawiszy Józef Boniek przeszedł na emeryturę i najpierw śledził losy swojego syna w roli piłkarza, potem wspierał go, gdy Zbigniew Boniek pracował jako trener, a w ostatnich latach śledził jego sukcesy jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie da się ukryć, że to właśnie pan Józef może być uznawany za jedną z najważniejszych osób stojących za wielką karierą Zbigniewa Bońka w polskim futbolu.

Nie żyje Józef Boniek

Dziś z samego rana dotarły do nas smutne informacje. Dowiedzieliśmy się, że nie żyje Józef Boniek. Mężczyzna zmarł w wieku 88 lat w Bydgoszczy, w mieście, w którym spędził niemal całe życie. Na wieść o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia ojca prezes PZPN wyruszył do Bydgoszczy, jednak dotarł na miejscu już po śmierci ojca. Pogrzeb Józefa Bońka ma odbyć się już w najbliższą sobotę.

Przekazujemy Zbigniewowi Bońkowi i całej jego rodzinie najszczerze kondolencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złe wiadomości dla polskich kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję ws. odwołanego konkursu
  2. Robert Lewandowski wysłał sms do Arkadiusza Milika. Wszystko przez wydarzenia w Lidze Mistrzów
  3. Cristiano Ronaldo wściekły po meczu LM. Zdenerwowało go spotkanie z kibicem
  4. Arkadiusz Milik może zgarnąć nagrodę od UEFA! Rywalizuje m.in. z Neymarem
  5. Mistrz świata złożył oskarżenie w prokuraturze. Został poważnie oszukany
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News