Jerzy Brzęczek
youtube.com/ Polsat Sport
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Października 2019

Zbigniew Boniek ocenia pracę Jerzego Brzęczka. "Nadal stoi przed wielkim wyzwaniem"

Jerzy Brzęczek ma za sobą wyjątkowo nerwowe eliminacje do mistrzostw Europy. Były trener Wisły Płock wielokrotnie zmagał się z krytyką dziennikarzy i kibiców, którzy narzekali na styl reprezentacji. Po wczorajszym zwycięstwie z Macedonią Północną (2:0) kadra awansowała na europejski czempionat. Swoje zdanie w sprawie awansu i pracy selekcjonera wyraził szef PZPN Zbigniew Boniek. Były pomocnik Juventusu Turyn uważa, że przed trenerem nadal stoi wielkie wyzwanie.

Jerzy Brzęczek mógł z ulgą obserwować wczorajsze starania reprezentacji Polski. Kadra zwyciężyła z drużyną Macedonii Północnej dzięki golom Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika, czym przypieczętowała awans na mistrzostwa Europy. Mimo atmosfery święta swoje uwagi przekazał pracodawca selekcjonera Zbigniew Boniek, który przyznał, że były to najcięższe eliminacje od kiedy piastuje urząd szefa PZPN-u. Były selekcjoner i piłkarz studzi optymizm i mówi, że przed byłym trenerem Wisły Płock stoi wielkie piłkarskie wyzwanie.

Oceniamy Polaków za mecz z Macedonią: fantastyczny Krychowiak, skuteczni rezerwowiOceniamy Polaków za mecz z Macedonią: fantastyczny Krychowiak, skuteczni rezerwowiCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek oceniany przez Bońka. "Nadal stoi przed wielkim wyzwaniem"

Szef PZPN, który był krytykowany za powierzenie steru reprezentacji Brzęczkowi, nie ukrywa, że trener reprezentacji wykonał dobrą pracę z drużyną, która zmagała się z wielkim kryzysem po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji.

- Gdy wybierałem Adama Nawałkę na stanowisko selekcjonera, pojawiło się zwątpienie, ale osobiście miałem przekonanie, że pójdziemy w dobrą stronę. I tak się stało. Gdy jednak rezygnował, wyznał mi, że ten zespół musi przejść głęboką przebudowę, bo już coś nie funkcjonuje. Jest wypalony. Nikt tego głośno nie mówił. Ta opinia nie została dostrzeżona i zignorowana. Od czasu do czasu padały wypowiedzi ze strony piłkarzy, ukryte między słowami, że ta grupa szuka nowej identyfikacji. Dlatego Jerzy Brzęczek stanął i nadal stoi przed wielkim wyzwaniem. Spisuje się dobrze, bo przeprowadza nas przez trudną transformację. Nie wziął gotowej reprezentacji. - mówi szef Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Co czeka Polskę na Euro 2020? Boniek nie ma pewności

Szef PZPN nie kryje, że nie wie, jak reprezentacja poradzi sobie na mistrzostwach Europy. O ile wierzy w drużynę i uważa, że jest ona w momencie przebudowy, o tyle studzi nastroje przed samym turniejem, zwracając uwagę na to, jak wiele zmiennych może zaszkodzić reprezentacji.

- Nie jestem w stanie odpowiedzieć, co będzie na EURO 2020. To jeszcze wiele czasu. Jedna kontuzja może zmienić wszystko, a my nie mamy takich zasobów, żeby przebierać w stu piłkarzach mogących powalczyć o miejsce w kadrze. Zdajemy sobie sprawę ze swojego potencjału. Jesteśmy drużyną, która może robić wielkie niespodzianki, a czasami polec na polu bitwy. - mówi Boniek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News