Zbigniew Boniek
East News/SVEN SIMON
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Dawny kolega z boiska domaga się dymisji Zbigniewa Bońka. Legenda polskiej piłki wściekła się na prezesa

Zbigniew Boniek otrzymał cios ze strony, z której z pewnością się go nie spodziewał. Decyzja o przedłużeniu kontraktu z Jerzym Brzęczkiem tylko do końca bieżącego roku nie spodobała się Januszowi Kupcewiczowi. Brązowy medalista świata w ostrych słowach skrytykował prezesa PZPN.

PZPN podjął decyzję, by przedłużyć kontrakt selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka do końca tego roku. Oznacza to, że na Euro 2021 kadrę może poprowadzić kto inny. Byłaby to precedensowa sytuacja, gdyż zawsze na ławce Biało-Czerwonych zasiadał trener, który wywalczył awans na wielką imprezę. Rozwiązanie zaproponowane przez Związek nie przypadło do gustu Januszowi Kupcewiczowi.

TVP Sport: Ekstraklasa wraca do gry. Jest dokładna data wznowienia ligiTVP Sport: Ekstraklasa wraca do gry. Jest dokładna data wznowienia ligiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Dezynfekcja maseczki. Wiele osób zapomina o tych istotnych kwestiach

Zbigniew Boniek skrytykowany przez kolegę

"Niech się Zbyszek Boniek też poda do dymisji. O czym my mówimy? Dajcie człowiekowi, który wprowadził reprezentację do finałów EURO popracować i poprowadzić drużynę w turnieju finałowym. Wprowadził ją tam i obojętnie jak grała, to osiągnął sukces. Ja nie widzę jakichś przeszkód, żeby kontrakt był przedłużony do przyszłego roku" - powiedział Kupcewicz na łamach katowickiego "Sportu".

Zdaniem brązowego medalisty z 1982 roku Brzęczek powinien otrzymać wsparcie PZPN. Zamiast tego, poprzez swoją decyzję Związek zakwestionował jego kompetencje i wprowadził niepewność wśród kadrowiczów oraz kibiców. "Jeśli ktoś chciał Brzęczka zmienić, to mógł to zrobić wcześniej, zaraz po eliminacjach. A nie zwalać teraz wszystko na koronawirusa, na to że turniej jest przełożony" - ocenił.

Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaNie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Kupcewicz nie miał sentymentów

Zbigniew Boniek oraz Janusz Kupcewicz doskonale znają się z boiska. Wspólnie wystąpili w biało-czerwonych barwach m.in. na Mistrzostwach Świata 1982 w Hiszpanii. Nasza reprezentacja zdobyła na tym turnieju brązowy medal w meczu o trzecie miejsce pokonując Francję 3:2. Jedną z bramek dla Polaków w tym spotkaniu zdobył właśnie Kupcewicz. W meczu o 3. miejsce wystąpił również Boniek.

Decyzja PZPN wzbudziła spore kontrowersje. Część komentatorów poparła rozwiązanie wprowadzone przez Związek, jednak wielu uznało je za niesłuszne. Wśród nich znalazł się m.in. Dariusz Szpakowski. - Brzęczek rozwija się tak jak reprezentacja Polski. Możemy dyskutować, ale uważam, że powinien mieć w kontrakcie zapewnione prowadzenie drużyny podczas finałów mistrzostw Europy - powiedział kometator TVP Sport na antenie Kanału Sportowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier: kolejne zmiany w obostrzeniach w Polsce będą do połowy maja
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News