Zbigniew Boniek
Jakub Kaminski/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Października 2020

Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny

Zbigniew Boniek po raz drugi w ciągu zaledwie kilku miesięcy musi jako szef PZPN zmierzyć się z bardzo poważnym bólem głowy. Pandemia koronawirusa ponownie uderzyła w Polskę, zmuszając rząd do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Sytuacja ma wpływ także na mecze Ekstraklasy, o czym prezes Boniek wypowiedział się dla “Przeglądu Sportowego”. 

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu dla “Przeglądu Sportowego”, w którym zdradził, że w związku z pandemią koronawirusa, polski futbol może mieć poważne problemy. Szef polskiej piłki zaniepokoił kibiców swoją wypowiedzią na temat rozgrywek piłkarskich w dobie panującego zagrożenia epidemicznego.

Cristiano Ronaldo oskarżony. Miał poważnie złamać prawo, Portugalczyk wyznał prawdę fanomCristiano Ronaldo oskarżony. Miał poważnie złamać prawo, Portugalczyk wyznał prawdę fanomCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media: Kamil Grosicki zmienił klub. Transfer last minute do dwukrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów
  2. Godziny otwarcia wszędzie będą dłuższe? Nowe restrykcje zmuszają do podejmowania konkretnych kroków


Zbigniew Boniek o drugiej fali COVID-19 w Polsce

Pandemia koronawirusa ponownie pustoszy Polskę i zmusza rząd do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Wolny od ograniczeń nie jest niestety także futbol. Już od soboty 17 października ponownie obowiązuje zakaz udziału kibiców w wydarzeniach sportowych, co oznacza, że mecze Ekstraklasy i innych lig ponownie rozegrane zostaną przy pustych trybunach.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek udzielił wypowiedzi dla “Przeglądu Sportowego”, w którym podzielił się z kibicami kilkoma informacjami i spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji w kraju. Słowa prezesa Bońka nie napawają optymizmem. Zwłaszcza te dotyczące rozgrywania spotkań Ekstraklasy w najbliższych miesiącach.

Otylia Jędrzejczak pójdzie do sądu? Chodzi o przepisy rządu, Otylia Jędrzejczak pójdzie do sądu? Chodzi o przepisy rządu, "będę walczyć"Czytaj dalej


Ekstraklasa może mieć poważne problemy przez pandemię

- Obserwuję rozwój pandemii, analizuję różne fakty i dochodzę do wniosku, że do marca będziemy mieli wielki problem. Mógłbym sprzedawać optymizm, lecz chyba nie w tym rzecz. Lepiej mądrze stawiać czoła wyzwaniu. A ryzyko zakażenia groźną chorobą istnieje - stwierdził Zbigniew Boniek i zaapelował o przestrzeganie obostrzeń, gdyż ponowny lockdown może mieć katastrofalne skutki dla polskich drużyn.

- Respektujmy obecne reguły, a przejdziemy przez tę pandemię i dokończymy piłkarski sezon. Już w maju mówiłem, że koronawirus będzie się pojawiał w drużynach, bo naiwne i nielogiczne byłoby założenie, że akurat piłkarzy w cudowny sposób będzie omijał. Jeśli są trzy, cztery przypadki zakażeń w klubie, nie histeryzujmy. Jeśli jednak Sanepid zakazuje uczestniczenia w meczu, to oczywiście bez szemrania te zalecenia stosujmy. Zarazem walczmy o uniknięcie kolejnego lockdownu, bo to jest śmierć dla klubów i dla gospodarki - skwitował prezes PZPN.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmują
  3. Marzyła o jachcie, ale zdecydowała się na skromniejszy zakup. Wiemy, co Iga Świątek kupiła za pieniądze z wygranej
  4. Polski gwiazdor apeluje do Jerzego Brzęczka. Chce zagrać w kadrze, "Zasłużyłem sobie na to i zapracowałem"
  5. Nie żyje legenda polskiego sportu. Mistrz Polski na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  6. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy Trójmiasta pogrążeni w żałobie. Turyści i fani już szykują się na pogrzeb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News