Zbigniew Boniek Brzęczek
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 19 Listopada 2020

Robert Lewandowski mógłby być wyrzucony z reprezentacji Polski? Ekspert wskazuje na Zbigniewa Bońka, ma dwie opcje

Zbigniew Boniek będzie miał twardy orzech do zgryzienia. W ostatnich dniach trwa dyskusja na temat atmosfery wewnątrz reprezentacji polski. Zdaniem Jana Tomaszewskiego Robert Lewandowski poszedł na wojnę z selekcjonerem polskiej kadry. Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji Polski jednym z rozwiązań tego konfliktu może być wyrzucenie kapitana Biało-Czerwonych z drużyny.

Zbigniew Biniek w najbliższym czasie będzie musiał się wykazać swoimi umiejętnościami mediatora. Od kilku dni trwa dyskusja na temat atmosfery w reprezentacji Polski. Media donoszą o rzekomym konflikcie selekcjonera kadry Jerzego Brzęczka z kapitanem Biało-Czerwonych Robertem Lewandowskim.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  2. Pilna konferencja Ministra Edukacji. Będą zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze, ważna wiadomość dla każdej mamy i nie tylko
  3. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Jerzy Brzęczek zaskoczył miliony fanów, wielkie niespodzianki
Na jaw wyszło, co powiedział Lewandowski Brzęczkowi. Prawda wyszła na jaw, padły słowa o żenadzie i braku szacunkuNa jaw wyszło, co powiedział Lewandowski Brzęczkowi. Prawda wyszła na jaw, padły słowa o żenadzie i braku szacunkuCzytaj dalej

Zbigniew Boniek wyrzuci Roberta Lewandowskiego z kadry?

Zarzewiem do dyskusji był wywiad, jakiego polski napastnik udzielił zaraz po niedzielnym meczu z Włochami. Polak po pytaniu Jacka Kurowskiego o taktykę na ten mecz początkowo przez osiem sekund milczał.

Po tym wywiadzie tegorocznego triumfatora Ligi Mistrzów pojawiły się głosy, że wewnątrz reprezentacji nie jest najlepiej. Niektóre źródła informowały, że mecz z Holandią (1:2) miał być spotkaniem, które przesądzi o przyszłości Brzęczka w reprezentacji Polski.

Sport.pl przed środowym spotkaniem z Holandią informował, że polscy piłkarze chcieliby zmiany funkcjonowania polskiej kadry. Jako zawodnicy chcą, aby ich głos był bardziej uwzględniany w dyskusjach o przygotowaniach do meczu.

Choć zarówno Brzęczek, jak i Lewandowski, a także inni piłkarze reprezentacji Polski podkreślają, że atmosfera w zespole jest znakomita, to innego zdania jest Jan Tomaszewski. Były polski bramkarz uważa, że selekcjoner jest w stanie wojny z kapitanem zespołu.

Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o "babie sprzedajającej spocony sweter"Czytaj dalej

Legendarny piłkarz widzi dwa rozwiązania konfliktu w kadrze

Zdaniem brązowego medalisty mistrzostw świata z 1974 roku, za rozwiązanie konfliktu powinien wziąć odpowiedzialność prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Zdaniem Tomaszewskiego szef PZPN-u ma tylko dwa wyjścia.

- Jeszcze raz podkreślam - te sprawy powinno się załatwiać we własnym gronie. Ale jeśli publicznie kapitan drużyny mówi o tym, to jest wojna. Tę wojnę Zbyszek Boniek musi natychmiast zakończyć. Zmianą trenera lub wyrzuceniem najlepszego zawodnika świata z drużyny - powiedział Tomaszewski w programie "Super Sport" na kanale "Super Expressu".

- Ale to drugie jest niemożliwe - dodał. - To, że Robert Lewandowski to powiedział, to wcale nie znaczy, że ogon rządzi psem. Tam jest 20 zawodników, grających w najlepszych klubach pod okiem najlepszych trenerów świata. Jeśli mówili o tym przez 2 lata między sobą i nie odnosiło to skutku, to wreszcie nie wytrzymali - stwierdził Tomaszewski.

- Tak jest na całym świecie. Trenerzy i najlepsi zawodnicy uzgadniają pewne rzeczy. To nie jest wojsko. Wspólnie trzeba taktykę ustalać. Od tego jest kapitan drużyny, rada drużyny. Robert Lewandowski jest przecież asystentem trenera od kiedy został kapitanem. Reguluje grą. On musi być asystentem trenera - powiedział Tomaszewski.

Polska po środowej porażce z Holandią z siedmioma "oczkami" na koncie zajęła trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów. Awans do Final Four wywalczyli Włosi, którzy uzbierali 12 punktów. Tuż za nim uplasowali się Holendrzy z jednym punktem straty. Do dywizji B spadła Bośnia i Hercegowina, która na koncie miała tylko 2 punkty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję
  2. Wykonali magiczny taniec pod Kasprowym Wierchem. Wideo roztopi serce każdego internauty
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News