Zbigniew Boniek
Wikipedia
Autor Bartosz Goluch - 20 Lutego 2020

Zbigniew Boniek oskarżany o rasizm. Wszystko przez zagadkowy wpis

Zbigniew Boniek słynie z ciętego języka i mocnych wpisów na Twitterze. Niestety czasem zdarza się, że sprawy wymykają się spod kontroli prezesa PZPN i cierpi na tym jego wizerunek. Za sprawą osobliwego wpisu Boniek znów dał amunicję swoim krytykom.

Zbigniew Boniek teoretycznie nie zrobił niczego złego. Na swoim Twitterze opublikował treść wierszyka, który zna każde polskie dziecko. W połączeniu z jego komentarzem, wielu internautów odebrało wpis jako przejaw rasizmu.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokArkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokCzytaj dalej

Zbigniew Boniek znowu rozpalił Twittera

"Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz koleżka" - tak brzmi początek wierszowanej bajki autorstwa Juliana Tuwima. Właśnie ten niewinny tekst umieścił na Twitterze Boniek. "Boże, jak to się zmieniło" - dopisał od siebie prezes PZPN.

Część internautów uznała, że popularny Zibi przesadził i swoim wpisem obraził osoby ciemnoskóre. Inni z kolei twierdzili, że dawna gwiazda Juventusu i Romy niepotrzebnie naraża się na krytykę i wzbudza kontrowersje. Inni natomiast nie widzą w całej sprawie nic złego i bronią prezesa PZPN.

Cristiano Ronaldo daje Cristiano Ronaldo daje "kieszonkowe" swojej narzeczonej. Astronomiczna sumaCzytaj dalej

Co autor miał na myśli?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, zwłaszcza, że sam Boniek nie odniósł się do zarzutów. Warto jednak przypomnieć, że w dawnych czasach Boniek sam przewrotnie bywał nazywany przez kolegów... murzynem. Wszystko przez jego jasną karnację i rude włosy.

Mimo oburzenia niektórych internautów w kolejnych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych wpisów Zbigniewa Bońka, który już nie raz udowodnił, że nic sobie nie robi z głosów krytyki pod swoim adresem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata
  2. Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News