Zbigniew Boniek
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 20 Kwietnia 2020

Zbigniew Boniek otrzyma władzę absolutną w polskiej piłce? Działacze chcą by został "dyktatorem"

Zbigniew Boniek od 2012 roku pełni funkcję prezesa PZPN. Swoje rządy sprawuje twardą ręką i nie boi się podejmować niepopularnych decyzji. Część działaczy chce, by prezes uzyskał szersze uprawnienia na czas epidemii koronawirusa, która sparaliżowała polski futbol.

Prezes PZPN znalazł się w trudnej sytuacji wobec zawieszenia meczów Ekstraklasy i reprezentacji Polski. PZPN notuje ogromne straty, a sytuacja wydaje się bardzo niepewna. Były sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina twierdzi, że "Zibi" powinien dostać dodatkowe uprawnienia, aby móc skutecznie walczyć z kryzysem.

Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiPolicja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze

Zbigniew Boniek otrzyma nowe narzędzia?

"Zmiany w trakcie tak poważnego kryzysu z wielu powodów mogły tylko pogorszyć sprawę. Mało tego, mimo że Zbyszek uchodzi w pewnych kręgach za autokratę, przez kolejny rok nikt nie powinien go krytykować za podejmowanie śmiałych decyzji. Sytuacja jest taka, że nie ma czasu na to, by zbierać gremia i dyskutować nad uchwałami. Prezes PZPN powinien być upoważniony do tego, żeby podejmować wiążące decyzje samodzielnie. Potrzeba szybkich i roztropnych działań" - mówi były sekretarz generalny PZPN w wywiadzie dla "Polska The Times".

Kręcina bardzo pozytywnie ocenia dotychczasową pracę Bońka, jednak dostrzega również pewne zaniedbania Związku za jego kadenci. "Za dokonania sportowe reprezentacji i finansowe Związku należy mu się duży szacunek. Dla Zbyszka rządy w PZPN są chyba w pewien sposób przedłużeniem kariery piłkarskiej. (...) Wiem, z jakimi problemami boryka się piłka w klasie A, B czy C. Nie zawsze chodzi o pieniądze. Ważne jest stworzenie ram organizacyjnych, które umożliwią przetrwanie takich klubów. Zwłaszcza w czasach nadchodzącego kryzysu będzie to miało ogromne znaczenie. O ile w kwestii reprezentacji, Ekstraklasy, czy nawet I ligi obecna ekipa osiągnęła wiele, to pod względem działań na dolnych szczeblach piłkarskiej drabiny można chyba było zrobić więcej. Władze kolejnej kadencji powinny postawić na pracę od podstaw" - ocenia.

Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCzytaj dalej

Jak długo Boniek będzie prezesem?

Według zasad zawartych w statucie PZPN, kadencja obecnego prezesa dobiega końca jesienią tego roku. Ustawa nazwana "tarczą antykryzysową" z automatu przedłuża jednak kadencje prezesów związków sportowych o rok.

Wciąż również nie wiadomo, co z trenerem reprezentacji Polski Jerzym Brzęczkiem. Decyzją PZPN jego kontrakt został przedłużony jedynie do końca 2020 roku. Udział obecnego selekcjonera w przesuniętych na kolejny rok mistrzostwach Europy ma zależeć od postawy kadry w meczach towarzyskich oraz Ligi Narodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
  2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News