Zbigniew Boniek prezes PZPN
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 20 Września 2020

Zbigniew Boniek. Najlepszy prezes PZPN w historii?

Zbigniew Boniek objął przywództwo w Polskim Związku Piłki Nożnej w 2020 roku. Od tego czasu w naszej piłce zmieniło się właściwie wszystko. Czy obecny prezes może być uznawany za najlepszego w historii?

Zbigniew Boniek zdecydował się kandydować na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w 2012 roku. Wówczas sytuacja naszego futbolu była właściwie tragiczna. Nasze kluby wciąż nie potrafiły pokazać się z dobrej strony w Europie, zawodnicy z naszego kraju nie grali wiodących ról poza granicami Polski, a reprezentacja grała na dramatycznie niskim poziomie. Zmieniło się bardzo wiele.

Od tego czasu do Ligi Mistrzów awansowała Legia Warszawa, wielokrotnie grając także w Lidze Europy, co zdarzało się też Lechowi Poznań. Dorobiliśmy się wielu zawodników o bardzo wysokiej renomie odgrywających kluczowe role w drużynach z lig europejskich. W końcu nasza reprezentacja odniosła pierwszy sukces od lat, grając w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Pojawiły się również inne zmiany. Przywrócono renomę Pucharu Polski, który znów stał się rozgrywkami atrakcyjnymi dla kibiców z całego kraju. Postawiono na szkolenie młodzieży, co przynosi wymierne efekty w postaci coraz częstszej sprzedaży młodych zawodników za duże pieniądze. Mimo wszystko, kadencja Zbigniewa Bońka ma też swoje minusy.

Wiele osób dopatruje się wpadek wizerunkowych Zbigniewa Bońka, który nie zawsze potrafi radzić sobie z konstruktywną krytyką. Jego liczne wypowiedzi, zarówno te w wywiadach, jak i te, które trafiają na Twittera, często spotykają się z kontrowersjami. Niektórzy dyskutują, czy rzeczywiście powinniśmy tytułować Zbigniewa Bońka najlepszym prezesem PZPN w historii.

Zdań jest bardzo wiele, jednak wydaje się, że kibice nieprędko dojdą do porozumienia w tej sprawie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News