Zbigniew Boniek
YouTube CANAL Plus telewizja przez internet
Autor Piotr Mika - 20 Października 2020

Zbigniew Boniek przerwał milczenie ws. szpitala na Stadionie Narodowym. Rozwiał wszelkie wątpliwości

Zbigniew Boniek, jako prezes PZPN-u, musi w ostatnich miesiącach mierzyć się z poważnymi wyzwaniami dotyczącymi zarówno funkcjonowania piłki reprezentacyjnej jak i klubowej w czasach pandemii koronawirusa. Teraz były reprezentant Polski odniósł się do pomysłu rządzących, aby na Stadionie Narodowym utworzyć tymczasowy szpital dla osób chorych na COVID-19.

Zbigniew Boniek w ostatnim wywiadzie dla portalu Onet wypowiedział się na temat działań, mających pomóc w walce z pandemią koronawirusa, a które dotyczą bezpośrednio piłki nożnej. Szef polskiego futbolu wypowiedział się również na temat tego, czy realna jest możliwość przerwania rozgrywek, tak jak stało się to wiosną.

Prezes PZPN stara się podejść do kwestii przekształcenia Stadionu Narodowego na szpital polowy w sposób zdroworozsądkowy. Odnosi się również do innej kwestii związanej z COVID-19 i polską piłką, a mianowicie do ponownego zamknięcia stadionów podczas rozgrywania meczów.

DZISIAJ GRZEJE:

Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałacKamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałacCzytaj dalej

Zbigniew Boniek komentuje sprawę Stadionu Narodowego

Na poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele polskiego rządu potwierdzili, że Stadion Narodowy w Warszawie zostanie przekształcony na szpital polowy, który będzie filią szpitala MSWiA w Warszawie. - Sytuacja jest poważna. Mimo że uwalniamy miejsca dla pacjentów covidowych w szpitalach na różnych szczeblach, to musimy myśleć o różnych wariantach - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Początkowo szpital polowy na Stadionie Narodowym ma mieć 500 łóżek, z czego 50 na intensywnej terapii. Docelowo zaś na obiekcie ma znaleźć się aż 1000 łóżek. Działania rządu w tej kwestii w rozmowie dla portalu Onet skomentował Zbigniew Boniek.

- Jeśli Stadion Narodowy jako szpital pomoże w walce z pandemią, to dlaczego nie? Nie mam żadnych argumentów, by mówić teraz, że to złe rozwiązanie. Na temat walki z epidemią powinni wypowiadać się przede wszystkim specjaliści. Chaos w kraju powstaje właśnie dlatego, że dosłownie każdy mówi dziś, co myśli na dany temat, nawet jeśli nie ma o nim pojęcia - powiedział prezes PZPN.

Polskie media podają dramatyczne wiadomości. Nie żyje uwielbiany nauczyciel, tysiące Polaków w żałobie, wielka tragediaPolskie media podają dramatyczne wiadomości. Nie żyje uwielbiany nauczyciel, tysiące Polaków w żałobie, wielka tragediaCzytaj dalej

Co dalej z rozgrywkami ligowymi?

Wielu kibiców zastanawia się jak w najbliższej przyszłości wyglądać będą rozgrywki Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi czy II ligi. Wszyscy dobrze pamiętamy, jak wiosną, gdy zakażeń było wielokrotnie mniej niż teraz, wszystkie rozgrywki zostały zawieszone, dopóki nie zostały wypracowane odpowiednie schematy działania.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudno cokolwiek przewidzieć. Dotyczy to także futbolu. Niektóre drużyny normalnie rozgrywają mecze, mimo że mają dwóch, trzech chorych, którzy przebywają w izolacji. Inne kluby dostają zakazy od sanepidu i takie scenariusze też trzeba zrozumieć, bo jest to organizacja nadrzędna - mówi Zbigniew Boniek w rozmowie z Onetem.

Prezes PZPN-u twierdzi, że rywalizacja sportowa może dalej funkcjonować, ale nie powinno być żadnych dyskusji o możliwości wejścia kibiców na stadiony. - Musimy iść do przodu, ale z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa. Jako PZPN staramy się robić, co możemy. Ostatnio znów zamknięto stadiony dla kibiców, ale ze względu na to, co się dzieje w kraju nie jest to temat, o którym dziś powinniśmy rozmawiać - stwierdza były reprezentant Polski.

Szef polskiej piłki nie widzi sensu w zawieszeniu rozgrywek

Zbigniew Boniek jest przekonany, że wypracowane zasady bezpieczeństwa i schematy działania są odpowiednie do sytuacji. - Nie zgodzę się z tym, że w związku z pandemią w naszej piłce zapanował chaos. Funkcjonujemy w nadzwyczajnych okolicznościach, więc nie działa to teraz tak, że dwa plus dwa równa się cztery. Nie jest łatwo zapanować nad pandemią, mamy sto tysięcy problemów. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji - mówi.

- Dopóki w Polsce będzie szaleć epidemia, nikt z nas nie będzie spokojny. Jeśli jednak mamy pewność, że na boisko wybiega dwudziestu dwóch zdrowych zawodników, nie ma żadnego ryzyka, nawet jeśli w Polsce notujemy po dziesięć tysięcy zarażeń dziennie. Załóżmy, że ogłosimy zawieszenie ligi na dwa tygodnie, a sytuacja wcale się nie poprawi. Co wtedy? - pyta retorycznie Zbigniew Boniek.

Całkiem niedawno szef polskiej piłki zwrócił się również do piłkarzy z ważnym apelem, aby oni sami także zadbali o swoje bezpieczeństwo - Piłkarz nie może dzisiaj mówić, że jest profesjonalistą, a wieczorem chodzić po dyskotekach czy restauracjach. To jest kwestia odpowiedzialności i dojrzałości. Respektujmy obecne reguły, a przejdziemy przez tę pandemię i dokończymy piłkarski sezon - mówił prezes PZPN-u na łamach Przeglądu Sportowego.

Źródło Onet / Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne. Podpis bohatera "W tyle wizji" na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?
  2. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nieoficjalnie: wynik testu Kaczyńskiego na Covid-19

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News