Zbigniew Boniek
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Listopada 2020

Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony

Zbigniew Boniek postanowił skomentować zachowanie Roberta Lewandowskiego po meczu Ligi Narodów z Włochami. Chodzi o wymowne milczenie kapitana reprezentacji Polski na pytanie dziennikarza TVP Sport o taktykę przygotowaną przez Jerzego Brzęczka na ten mecz. Dla wszystkich stało się wówczas jasne, że gwiazdor naszej kadry nie jest zadowolony z pracy selekcjonera. Prezesowi PZPN nie spodobało się takie zachowanie piłkarza i postanowił stanowczo mu odpowiedzieć.

Zbigniew Boniek odniósł się do wywiadu, którego Robert Lewandowski udzielił po meczu z Włochami. Wypowiedź “Lewego”, a właściwie jej brak, wywołała burzę w Polsce. Prezesowi Bońkowi nie spodobało się zachowanie kapitana reprezentanta Polski.

Niesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyNiesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  2. Wiśniewski po raz pierwszy pokazał zdjęcie tragicznie zmarłego ojca, niezwykłe podobieństwo. Na fotografii widać również jego mamę
  3. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)


Zbigniew Boniek krytykuje Roberta Lewandowskiego

Nie milkną echa fatalnego występu reprezentacji Polski w meczu z Włochami. Szerokim echem odbił się w mediach wywiad, jakiego Robert Lewandowski udzielił po spotkaniu dla TVP Sport. Kapitan naszej kadry został zapytany o plan taktyczny Jerzego Brzęczka na spotkanie, które Biało-Czerwoni przegrali w kompromitującym stylu.

Lewandowski najpierw przez osiem sekund dość wymownie milczał, a następnie z wielkim trudem próbował znaleźć odpowiedź na z pozoru łatwe pytanie. Wywiad ten wywołał prawdziwą burzę w Polsce. Dla wielu jasno świadczył o tym, że kapitan naszej kadry nie jest zadowolony z pracy Jerzego Brzęczka.

Wielu obserwatorów uznało zachowanie Roberta Lewandowskiego za naturalne i jak najbardziej zrozumiałe. Nie brakuje jednak także osób, które są zdania, że piłkarz nie powinien zachować się w ten sposób, niezależnie, co myśli o Jerzym Brzęczku i jego pracy.

Do tego drugiego grona zdecydowanie należy Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wyraźnie potępił zachowanie Lewandowskiego. Szefa polskiej piłki oburzyło zachowanie piłkarza.

Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąMedia podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąCzytaj dalej


Prezesowi PZPN nie spodobała się wypowiedź Lewandowskiego o selekcjonerze

- Nie jest powiedziane, że jeśli Robert Lewandowski coś powie, to ma zawsze rację. Na wszystkie treningi nie chodzę, ale jeśli chodzę, to widzę dyscyplinę i porządek. A gdyby nawet Robert miał rację, to taką rację wykłada się wewnątrz drużyny, nie przed kamerą - stwierdził Boniek.

- Jeśli ma uwagi i przekonanie, że te uwagi są słuszne, niech wybierze inny sposób komunikacji z opiekunami reprezentacji, czyli trenerem Brzęczkiem lub ze mną. Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek. Gdyby tak było, nie wygrałaby nawet z Gibraltarem. Powtarzam: nawet jeśli Robert ma rację, to niech ją mądrze sprzedaje, bo tylko pogorszy sytuację i na końcu do niego kibice też będą mieli pretensje - kontynuował.

Na tym Zbigniew Boniek nie poprzestał na krytyce w stronę Roberta Lewandowskiego. Prezes PZPN miał również zastrzeżenia do postawy boiskowej zawodnika Bayernu Monachium. Jego zdaniem lider naszej kadry słabo gra ostatnio w barwach Biało-Czerwonych.

- Nie boję się zresztą powiedzieć, że w ostatnich meczach grał przeciętnie. Mówię o meczach reprezentacji Polski, bo te Bayernu niezbyt mnie interesują. Mam z Robertem bardzo fajne stosunki, ale mówię, jak jest, bo on też miewa chwile słabości. I on, i trener Brzęczek popełnili błędy. Nie można bać się tego powiedzieć, trzeba rozmawiać i je naprawiać - skwitował Boniek.


Źródło: “Gazeta Wyborcza”

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego
  2. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  3. Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechu
  4. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)
  5. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News