Zbigniew Boniek
YouTube WeszłoTV
Autor Piotr Mika - 21 Października 2020

Zbigniew Boniek wygłosił pilny apel do wszystkich Polaków. Bardzo ważne słowa, każdy powinien zobaczyć

Zbigniew Boniek jako szef polskiej piłki codziennie mierzy się z problemami związanymi z pandemią. Ostatnio udzielił wywiadu, w którym oceniał obecną sytuację w kraju oraz w polskich ligach. Tym razem prezes PZPN-u zdecydował się na odważny apel skierowany do Polaków.

Zbigniew Boniek ma w ostatnim czasie dużo rozmyślań nad tym, jak dokończyć sezon ligowy w Polsce. Szef piłkarskiej centrali w niedawnej rozmowie z portalem Onet wypowiedział się na temat przerywania rozgrywek z powodu pandemii oraz skomentował przekształcenie Stadionu Narodowego na szpital tymczasowy.

Tym razem prezes PZPN-u zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa na swoim prywatnym profilu na Twitterze. Były zawodnik i trener reprezentacji Polski w stanowczy sposób zwrócił uwagę na problem, jaki dotyczy ostatnio całego kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  3. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Fani oszaleli, odkryła swoje ciało w sieci (FOTO)Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Fani oszaleli, odkryła swoje ciało w sieci (FOTO)Czytaj dalej

Zbigniew Boniek apeluje do Polaków

Niestety, praktycznie codziennie w naszym kraju notowane są rekordy w liczbie zarażonych osób na koronawirusa. 21 października ogłoszono, że dobowy przyrost chorych przekroczył już 10 tys. osób, wiele osób wciąż jednak lekceważy zarówno rozmiary jak i skutki pandemii.

COVID-19 rozprzestrzeniający się w takim tempie ma również niebagatelny wpływ na polski sport, w tym na piłkę nożną. Wiele zakażeń wśród piłkarzy coraz częściej powoduje, że kolejne spotkania, czy to w Ekstraklasie, czy w niższych ligach, zostają przełożone. Mimo tak trudnej sytuacji Zbigniew Boniek zapewnia, że nie ma planów na wstrzymanie rozgrywek.

- Dopóki w Polsce będzie szaleć epidemia, nikt z nas nie będzie spokojny. Jeśli jednak mamy pewność, że na boisko wybiega dwudziestu dwóch zdrowych zawodników, nie ma żadnego ryzyka, nawet jeśli w Polsce notujemy po dziesięć tysięcy zarażeń dziennie. Załóżmy, że ogłosimy zawieszenie ligi na dwa tygodnie, a sytuacja wcale się nie poprawi. Co wtedy? - tak ostatnio sprawę komentował prezes PZPN w rozmowie z Onetem.

Zbigniew Boniek jest świadom tego, że mimo pogarszającej się sytuacji w Polsce, wiele osób lekceważy wprowadzane przez rząd obostrzenia. Jeszcze niedawno szef polskiej piłki apelował do piłkarzy, aby ci zachowywali zdrowy rozsądek i nie odwiedzali bez potrzeby barów czy restauracji. Teraz jednak zwrócił się on do wszystkich Polaków.

Grabowski zrobił jedną rzecz po śmierci Gnatowskiego. Grabowski zrobił jedną rzecz po śmierci Gnatowskiego. "Ferdek" rozpaczliwie pożegnał "Boczka", wielkiego fana futboluCzytaj dalej

Prezes PZPN mocno o noszeniu maseczek

Jedną z zasad, która ma na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19 jest wprowadzony niedawno obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i w lokalach zamkniętych. Wiele znanych osób, w tym sportowcy, stara się przekonać społeczeństwo do tego, aby respektowało te obostrzenia. W mediach społecznościowych zaapelował o to m. in. Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk czy Robert Kubica.

Do tego apelu dołączył się również prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek, który zwrócił się jednak do Polaków w dużo mocniejszych słowach. - To już nie podpowiedz to rozkaz!!! - napisał na swoim Twitterze szef polskiej piłki, publikując przy tym nagranie ze zgrupowania reprezentacji Polski, na którym nasi kadrowicze chodzą z założonymi maseczkami.

Wedle słów prezesa PZPN kibice na tę chwilę nie muszą obawiać się tego, że rozgrywki Ekstraklasy i innych lig zostaną zawieszone. Problem może pojawić się później, kiedy trzeba będzie rozegrać mecze, które są przekładane, jednak problem z pewnością nie będzie tak duży, jak w przypadku całkowitego zamrożenia rozgrywek.

Piłkarscy fani nie mają co jednak liczyć na to, że w tej sytuacji będą mogli wejść na stadiony. Oprócz obowiązku zakładania maseczek rząd wprowadził także zakaz wejścia kibiców na stadiony i inne obiekty sportowe. Zbigniew Boniek uważa, że w tej chwili nie powinno być nawet żadnej dyskusji na ten temat. - Ostatnio znów zamknięto stadiony dla kibiców, ale ze względu na to, co się dzieje w kraju nie jest to temat, o którym dziś powinniśmy rozmawiać - mówił w rozmowie z portalem Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński przeszedł test na koronawirusa. Media dotarły do wyniku
  2. Uważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądze
  3. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  4. Kolega Roberta Lewandowskiego powiedział, kto jest najlepszym piłkarzem świata. Potężny cios w stronę Polaka
  5. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. “Mgła mózgowa” u pacjentów z Covid-19. Wyjaśniamy, co to takiego

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News