Zbigniew Boniek oferta
Youtube
Autor Łukasz Kowalski - 27 Lipca 2020

Zaskakująca oferta dla szefa PZPN. Zbigniew Boniek otrzymał propozycję objęcia lukratywnej posady

Zbigniew Boniek otrzymał przed wybuchem pandemii zaskakującą propozycję. Prezes PZPN miał prowadzić jeden ze znaczących klubów piłkarskich. Pandemia spowodowała, że Boniek pozostanie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jeszcze przez rok. Były reprezentant Polski wypowiedział się także o sytuacji polskich klubów w Ekstraklasie.

Zbigniew Boniek pozostanie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jeszcze przez najbliższy rok. W normalnych warunkach skończyłby swoją drugą i ostatnią kadencję w październiku tego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że decyzją polskiego parlamentu, będzie rządził polskim futbolem jeszcze przez rok.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
To już pewne, reprezentant Polski zmienia klub. Głośny transfer doszedł do skutkuTo już pewne, reprezentant Polski zmienia klub. Głośny transfer doszedł do skutkuCzytaj dalej

Zbigniew Boniek mógł zostać prezesem znanego klubu

- Pracuję normalnie i to się nie zmieni. W związku z pandemią nie mogą odbyć się zebrania w większości okręgów, więc i walne zgromadzenie PZPN zostało przełożone z 27 października bieżącego roku na 18 sierpnia 2021 roku, żeby można było wybrać nowego prezesa już po mistrzostwach Europy - powiedział były reprezentant Polski.

Przed wybuchem pandemii Boniek otrzymał zaskakującą propozycję. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wyznał, że mógł zostać prezesem jednego ze znaczących włoskich klubów. Stery w klubie miałby objąć po zakończeniu swojej obecnej roli w PZPN. Jak sam zaznaczył, nie wie, czy ta propozycja będzie aktualna jeszcze w przyszłym roku.

- Otrzymałem ostatnio propozycję objęcia funkcji prezesa klubu, co miało się stać po odejściu z PZPN. Za rok ta oferta może być nieaktualna. Dobry i znany (klub - przyp. red.) nie tylko we Włoszech - stwierdził były zawodnik m.in.: Juventusu Turyn i AS Romy.

W tej samej rozmowie Boniek wypowiedział się także na temat sytuacji polskich klubów w Ekstraklasie. Zdaniem prezesa PZPN-u są w polskiej lidze kluby, które nie są dobrze zarządzane, przez co muszą sprzedawać swoich najbardziej utalentowanych zawodników. Boniek stwierdził, że młodzi polscy zawodnicy wyjeżdżają z Polski za szybko.

Adam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrzaAdam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrzaCzytaj dalej

Boniek stanowczo o młodych piłkarzach

- Piłkarz chce przede wszystkim zarobić, a klub i agent chcą zarobić na nim. A kiedy widzisz pieniądze, to czasami tracisz zdrowy rozsądek. Wielu młodych piłkarzy zbyt wcześnie opuszcza ekstraklasę, która jest dobrym miejscem na zdobywanie doświadczeń - stwierdził Boniek.

W kontekście odejścia z Ekstraklasy od kilku miesięcy mówi się o Michale Karbowniku z Legii Warszawa. Wielu ekspertów przewiduje, że młody zawodnik może pobić nawet rekord transferowy polskiej ligi. Boniek stwierdził, że jego zdaniem Karbownik powinien w dalszym ciągu zbierać doświadczenie w Ekstraklasie.

- Uważam, że Karbownik powinien pozostać w Legii jeszcze przez rok. Lewa obrona to dla niego bardzo odpowiednia pozycja. Widziałem go grającego w pomocy. Gubił się nawet wśród rówieśników z reprezentacji. Ale jest dobry. Niech zdobywa doświadczenie w przyjaznych polskich warunkach. Na zagranicę ma czas - stwierdził Boniek.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Niemcy: Druga fala epidemii już nadeszła. Liczba przypadków tylko jednego dnia jest zatrważająca
  3. Chiny wysyłały rakietę na Marsa. NASA potwierdza
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News