Prezes PZPN Zbigniew Boniek i szef rządu Mateusz Morawicki
Jakub Kaminski/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 27 Października 2020

Zbigniew Boniek pisze list do premiera. PZPN nie ma już ochoty dalej bezczynnie czekać

Zbigniew Boniek nie czeka na decyzję rządu w sprawie lockdownu. Prezes PZPN postanowił napisać list do premier Mateusza Morawieckiego, w którym jasno zaznaczy swoje stanowisku w sprawie ewentualnego zatrzymania rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Według „Zibiego” nie ma konieczności przerywania rywalizacji na poziomie zawodowym.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń istnieje ewentualność kolejnego lockdownu na terenie naszego kraju. Może to oznaczać, że będziemy mogli wychodzić z domu tylko do pracy, lekarza czy sklepu.

Poprzednio wraz z prowadzeniem obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich zostały także wstrzymane rozgrywki piłkarskie. Powtórki z rozgrywki chciałby uniknąć Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN pisze w tej sprawie list to szefa rządku Mateusza Morawieckiego, w którym wyjaśnia, że kolejna przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią, nie ma na poziomie zawodowym większego sensu.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyByły menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii

Zbigniew Boniek chce obronić piłkę nożną przed lockdownem

Zbigniew Boniek na łamach Onetu Sport wyjaśnił, że przekaże szefowi rządu, iż rozgrywki piłkarskie są całkowicie bezpieczne i nie ma podstaw do tego, aby je przerywać.

- Mamy jasno w przepisach, że na boisku mogą przebywać tylko zdrowi, a zdrowy zdrowego nie zarazi. Zatrzymanie rozgrywek byłby zwyczajnie złym pomysłem i ja nie dopuszczam do siebie myśli, by miało do tego dojść. Powinniśmy grać. Ludzie, którzy siedzą w domu mają prawo zobaczyć jakąś rozrywkę. Bezpieczeństwo jest sprawą kluczową, ale - podkreślam - mówimy o spotkaniach drużyn, w których każdy piłkarz ma negatywny wynik, więc nie widzę tu żadnego ryzyka – przekonuje prezes PZPN-u.

Boniek tym samym chce wyprzedzić ewentualną decyzję rządu o przerwaniu rywalizacji na poziomie PKO BP Ekstraklasy oraz rozgrywek na niższym szczeblu.

Przed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalPrzed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalCzytaj dalej

Prezes PZPN chce przekonać szefa rządu do kontynuowania rozgrywek piłkarskich

Zbigniew Boniek zaznaczył w rozmowie z Onetem Sport, że wszelkie środki bezpieczeństwa w rozgrywkach piłkarskich są skrupulatnie przestrzegane. I jeśli jest konieczność przekładania meczu, to takowe spotkanie jest przekładane, a wszyscy zawodnicy, u których wykryto koronawirusa, są wedle procedur izolowani. Ponadto prezes PZPN podkreślił, że piłka nożna nie jest źródłem koronawirusa.

Boniek wyznał także, że nie wyobraża sobie, aby mecze międzypaństwowe nie mogły być rozgrywane skoro mogą odbywać się przy pustych trybunach. Tym samym prezes PZPN-u wyraził swoje obawy wobec gry Lecha Poznań w Lidze Europy, a także spotkań reprezentacji Polski.

- Absolutnie nie wierzę w takie rozwiązanie, by ktoś zabronił nam grać przy pustych trybunach meczów międzypaństwowych. Lech Poznań też ma nie grać bez widzów w Lidze Europy, bo lockdown? Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Wprowadzenie totalnego lockdownu to coś, czego nie będziemy w stanie wytrzymać – mówił Onetowi Sport, „Zibi”.

Ponadto prezes PZPN-u stwierdził, że ucieczka do zamknięcia wszystkiego nic dobrego nie przyniesie, a żeby walczyć z koronawirusem potrzeba jest nam przede wszystkim większa świadomość. Chodzi przede wszystkim o zachowanie dystansu i używanie maseczek.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News