Zbigniew Boniek Twitter
screen youtube.com/Canal Plus
Autor Łukasz Kowalski - 29 Października 2020

Zbigniew Boniek przerwał milczenie ws. zatrzymania Cezarego Kucharskiego. Padły szczere słowa, nie miał wątpliwości

Zbigniew Boniek zabrał glos w sprawie konfliktu Cezarego Kucharskiego z Robertem Lewandowskim. Były agent kapitana reprezentacji Polski jest jednym z największych krytyków prezesa PZPN. W środę Kucharski usłyszał zarzuty od prokuratury. Do całej sprawy odniósł się Boniek. Zaskakujące słowa prezesa PZPN.

Zbigniew Boniek już od ośmiu lat kieruje polską piłką. Rządy byłego piłkarza m.in.: AS Romy czy Juventusu Turyn miały skończyć się w tym roku. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa jego kadencja została przedłużona. Nowy prezes PZPN zostanie wybrany latem przyszłego roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Wyciekło nagranie rozmowy Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Padły szczere słowa, kibice oniemieliWyciekło nagranie rozmowy Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Padły szczere słowa, kibice oniemieliCzytaj dalej

Zbigniew Boniek skomentował sprawę Kucharskiego

Niemal przez całą swoją kadencję Boniek był regularnie krytykowany przez byłego agenta Roberta Lewandowskiego, Cezarego Kucharskiego. Były reprezentant Polski w jednym z wywiadów powiedział, że kadencja Bońka nie różni się niczym od rządów Grzegorza Laty "tylko żyrandol fajniejszy".

Ostatnio były agent Roberta Lewandowskiego ma kłopoty z prawem. W środę po południu postawiono Kucharskiemu zarzuty. Były agent Lewandowskiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 par. 1 Kodeksu Karnego, który mówi m.in. o "bezprawnej groźbie w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania zaniechania lub znoszenia". Podlega to karze do 3 lat pozbawienia wolności.

- Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro - przekazała warszawska Prokuratura Regionalna w komunikacie.

Do sprawy odniósł się na swoim Twitterze Zbigniew Boniek. To pierwszy komentarz prezesa PZPN w sprawie konfliktu Kucharskiego z Lewandowskim. Po wpisie byłego zawodnika Juventusu Turyn można wywnioskować, że więcej nie zamierza się odnosić do sprawy.

Z ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusaZ ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusaCzytaj dalej

Boniek szczerze o sytuacji Kucharskiego

- Dzwonią dziennikarze i chcą coś o CK. Panowie, 8 lat facet na mnie nadaje i najeżdża, ale ja mam swoje zasady.... prawie nigdy nie odpowiedziałem na zaczepki... a dzisiaj? Zbyt łatwo byłoby przyłożyć.. wole spokój i dystans. Przyjdzie czas na podsumowanie pewnych postępowań (pisownia oryg.) - napisał na swoim Twitterze Boniek.

W czwartek Businessinsider opublikował zapis rozmowy Kucharskiego z Lewandowskim ze stycznia ubiegłego roku. Nagranie ma być jednym z kluczowych dowodów w sprawie byłego agenta kapitana reprezentacji Polski.

- Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze? - pytał napastnik Bayernu Monachium i dopytywał czy chodzi o rozliczenia podatkowe piłkarza w Polsce i w Niemczech i dodał, że "nic tu nie ma", czy może chodzi o ich wspólne biznesy w przeszłości. - Za to - w dwóch zdaniach - że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi - odpowiedział Kucharski.

Latem tego roku zaognił się konflikt pomiędzy Lewandowskim i Kucharskim. Panowie współpracowali ze sobą przez 10 lat. Rozstali się na przełomie 2017 i 2018 roku. Od tamtego czasu interesy napastnika Bayernu Monachium reprezentuje Pini Zahavi.

Kucharski latem powiadomił niemiecki urząd skarbowy o rzekomych oszustwach podatkowych kapitana reprezentacji Polski. Do tego złożył pozew sądowy, domagając się od Lewandowskiego 39 milionów euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Obrońcy" Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne sceny
  2. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News