Zbigniew Boniek
Wikimedia Commons
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Kwietnia 2020

Zbigniew Boniek narobił wstydu na audiencji u papieża. Zuchwałe zachowanie prezesa PZPN

Zbigniew Boniek słynie z ostrego dowcipu i dosadnych słów. Swoją krnąbrną twarz popularny"Zibi" zaprezentował również podczas spotkania z tak wielką osobistością jak papież. Słowa obecnego prezesa PZPN wprawiły w zakłopotanie wszystkich uczestników audiencji.

Całą sytuację wspomina Sven-Goran Eriksson, który trenował Bońka w AS Romie. Szwedzki szkoleniowiec przyznaje, że przez zachowanie "Zibiego" miał ochotę zapaść się pod ziemię.

Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa

Zbigniew Boniek zaskoczył wszystkich

Erikssen opowiedział o audiencji na antenie kanału "Two Angry Men" podczas rozmowy z Filipem Kapicą. - Czasami w życiu bywa tak, że życzysz sobie, aby przed twoimi oczami stanął wielki dół w ziemi, abyś mógł się w nim momentalnie zapaść - relacjonuje.

Co wprawiło Szweda w tak duże zakłopotanie? - Zbigniew Boniek spojrzał Ojcu Świętemu prosto w oczy i zapytał: "No, to kto jest najbardziej znanym Polakiem we Włoszech. Ojciec czy ja?" - wspomina po latach były trener m.in. reprezentacji Anglii. W reakcji na słowa Bońka papież tylko się uśmiechnął i odszedł.

To koniec sezonu w Europie? Nowa inicjatywa ma zakończyć rozgrywki na całym kontynencieTo koniec sezonu w Europie? Nowa inicjatywa ma zakończyć rozgrywki na całym kontynencieCzytaj dalej

Audiencja pełna emocji

Na spotkaniu z Ojcem Świętym była cała kadra AS Romy oraz reprezentanci Argentyny, z którymi rzymianie mieli rozegrać sparing. Erikssen przyznaje, że polski papież zrobił na nim bardzo pozytywne wrażenie. Spotkanie z głową Kościoła bardzo przeżyli Argentyńczycy, którzy ze wzruszenia płakali.

To niejedyna wizyta Bońka u Jana Pawła II. "Zibi" gościł w Watykanie również przed mistrzostwami świata w 1982 roku. Poprosił wówczas papieża, by modlił się za reprezentację Polski i jej sukces na turnieju. Ojciec Święty odparł, że nie może spełnić jego prośby, bo "Bóg nikogo nie faworyzuje w futbolu". Na szczęście udało się osiągnąć dobry wynik nawet bez wsparcia głowy Kościoła. Polacy wrócili bowiem z Hiszpanii z brązowym medalem i byli witani w ojczyźnie jako bohaterowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Odmrożenie granic" w Polsce. Minister wyjawiła szczegóły i podała jeden termin
  2. Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Biedronka z przytłaczającą okazją. Połowę zakupów dostaniesz za darmo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News