Zbigniew Boniek
Youtube/CANAL Plus telewizja przez internet
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Września 2020

Jest nowa decyzja w sprawie Zbigniewa Bońka. Sąd diametralnie zmienił zdanie

Zbigniew Boniek niedawno skierował do sądu pozew przeciwko "Gazecie Polskiej". Prezes PZPN twierdzi, że tygodnik naruszył jego dobre imię poprzez serię publikacji, w których oskarżano go o powiązania z funkcjonariuszami SB. W sprawie doszło do nagłego zwrotu.

Ostre oskarżenia pod adresem Bońka formułował dziennikarz "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor. Redaktor opublikował materiały dotyczące m.in. powiązań Bońka z władzami komunistycznej Polski, SB czy też prześladowcami Jana Pawła II. Pojawił się również wątek uprawiania nepotyzmu przez wykorzystywanie stanowiska w Polskim Związku Piłki Nożnej. Początkowo sąd nałożył na czasopismo zakaz pisania o niektórych kwestiach związanych z Bońkiem i funkcjonowaniem PZPN-u. Decyzja została jednak zmieniona.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Kwota zwaliła nas z nóg, prawdziwa fortunaIle zarabia Robert Lewandowski? Kwota zwaliła nas z nóg, prawdziwa fortunaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa

Zbigniew Boniek kontra "Gazeta Polska"

- Dostałem informację od prawników, ze roczny zakaz pisania o Zbigniewie Bońku (nałożony na mnie skandaliczną decyzją sędziego Rafała Wagnera) został uchylony - poinformował Piotr Nisztor za pośrednictwem Twittera. Początkowo zakaz wzbudził sporo kontrowersji i sprzeciw części środowiska dziennikarskiego. Argumentowano, że to rodzaj cenzury prewencyjnej, która nie może istnieć w systemie demokratycznym.

Boniek z kolei tłumaczył, że pozwał redaktora "GP", gdyż, jego zadniem, ten przekroczył granicę dobrego smaku. - Mój próg odporności na krytykę jest bardzo wysoki i przez 64 lata nigdy nie zdarzyło mi się, bym przeciwko komukolwiek złożył pozew do sądu. Pan Nisztor i "Gazeta Polska Codziennie" zrobili sobie jednak codzienny serial z nieprawdziwymi informacjami. Muszę dbać o siebie - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM.

Justyna Żyła pokazała pełne uczucia zdjęcie z nowym chłopakiem. Piotr pęknie z zazdrości? (FOTO)Justyna Żyła pokazała pełne uczucia zdjęcie z nowym chłopakiem. Piotr pęknie z zazdrości? (FOTO)Czytaj dalej

Boniek słynie z kontrowersji

Prezes PZPN słynie z ciętego języka i ostrych wpisów w mediach społecznościowych. Ogień dział prawicowej gazety na Zbigniewa Bońka prawdopodobnie ściągnął sławetny wpis działacza na temat wyborów prezydenckich, w których elektorat Andrzeja Dudy przedstawił jako ludzi ze środowiska wiejskiego, emerytów i słabo wykształconych. - To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - skwitował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?
  2. Lidl wycofuje wadliwy produkt. Ma go wielu Polaków, może wybuchnąć
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News