Zbigniew Boniek
Youtube
Autor - 4 Lutego 2020

Zbigniew Boniek bezradny wobec poziomu polskiej piłki. "Kibice mogą płakać"

Zbigniew Boniek w ostrych słowach wypowiedział się na temat sytuacji, w której znalazł się polski futbol klubowy. Prezes PZPN przyznał, że wdrożone przez związek zmiany na razie nie przynoszą pożądanych rezultatów, a Ekstraklasa pogrąża się w marazmie. Od popularnego Zibiego oberwał zwłaszcza jeden klub.

- Żaden piłkarz nie powinien być na sprzedaż w dowolnej chwili. Nie wiem, jak zatrzymać ten proces. Transfer to biznes dla klubów, zawodników i menedżerów, a płakać mogą jedynie kibice, którzy potem idą na stadion - powiedział o wypływie najlepszych zawodników z ligi na łamach "Przeglądu Sportowego".

Fatalne informacje niemieckich mediów. Reprezentant Polski kontuzjowany, może opuścić Euro 2020Fatalne informacje niemieckich mediów. Reprezentant Polski kontuzjowany, może opuścić Euro 2020Czytaj dalej

Zbigniew Boniek nie kryje bezradności

Prezes PZPN przyznał, że mimo reform wprowadzonych za jego kadencji polska liga zalicza spory regres. - Chciałbym, że polska się rozwijała. W ostatnich ośmiu latach powstały CLJ, ProJunior System i wiele innych projektów, dofinansowujemy kluby, płacimy za VAR itd. Kadra co dwa lata jeździ na wielkie turnieje - gdyby drużyny osiągały sukcesy w pucharach, postrzeganie piłki byłoby zupełnie inne. Ale PZPN nie odpowiada za wyniki klubów w pucharach - tłumaczy.

Boniek obawia się również, że polskie zespoły mogą nie poradzić sobie nawet w będącej najsłabszymi europejskimi rozgrywkami Conference League. - Jeśli naszych i tam zabraknie, to… Nawet nie chcę o tym myśleć - kwituje brązowy medalista świata.

Liderzy Ekstraklasy na celowniku Zbigniewa Bońka

Prezes PZPN twierdzi, że wina leży głównie po stronie "flagowych klubów" Ekstraklasy, które gigantami są już tylko w kontekście historii i dawnych osiągnięć. - Każdy płacze nad poziomem ligi, a on jest adekwatny do umiejętności zawodników. (...) U nas takich brakuje - stwierdził.

Dostało się zwłaszcza Legii, którą Boniek podał jako przykład zmarnowanego potencjału. - Dla mnie Legia - patrząc na budżet i możliwości - powinna co roku wygrywać ligę z przewagą kilkunastu punktów. A u nas zdarza się mistrz klasy Piasta - ocenił.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News