Zbigniew Boniek
Youtube TVP Sport
Autor - 5 Sierpnia 2020

Zbigniew Boniek. Kariera pełna sukcesów, nieustająca sympatia Polaków

Zbigniew Boniek był jednym z najlepszych zawodników polskiej reprezentacji lat 70-tych oraz 80-tych. Po sukcesach w kraju przeniósł się do Włoch gdzie kolejne sukcesy święcił w barwach Juventusu Turyn oraz Romy, a sami Włosi nadali mu przydomek "Bello di Notte" czyli "Piękność nocy".

Zbigniew Boniek to jeden z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski, a ukoronowaniem jego kariery jest brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku w Barcelonie. Sukcesy odnosił także w karierze klubowej, najpierw jako zawodnik Widzewa Łódź, później grając w Juventusie oraz Romie. Z Widzewem sięgnął po dwa mistrzostwa Polski w 1981 oraz 1982 roku. W barwach Juventusu sięgnął po najwyższe laury w piłce klubej wygrywając Puchar Europy oraz Puchar Zdobywców Pucharów.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Zbigniew Boniek próbował swoich sił jako trener, jednak bez większych sukcesów. Jego powołaniem okazała sie jednak praca w PZPN. W 2012 roku został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i kieruje nim do dziś. Dzięki niemu wizerunek całego związku uległ znacznej poprawie, a kadra zyskała wielu sponsorów, dzięki czemu PZPN może przyczyniać się do rozwoju polskiej piłki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News