Zespół Korony Kielce
commons.wikimedia.org/MKS1973fan
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Lipca 2020

Ważą się losy Korony Kielce. Zespół ma prosić o wsparcie jednego z najbogatszych Polaków

Sytuacja w Koronie Kielce jest bardzo gorąca. Nadal nie jest znana przyszłość zespołu, a wszystko przez problemy z prezesem Złocisto-Krwistych oraz przede wszystkim z właścicielami. Jak udało się ustalić Mateuszowi Borkowi, do jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce ma ruszyć „pielgrzymka” z prośbą o pomoc.

Korona Kielce jest fatalnym położeniu. Nie wiadomo w jakich rozgrywkach zagra w przyszłym sezonie, bowiem jej dług ma wynosić od 5 do 6 milionów złotych. Kolejni piłkarze odchodzą, nie wiadomo, co z trenerem Maciejem Bartoszkiem, a w najbliższych dniach do dymisji ma się w końcu poddać Krzysztof Zając. Jak uważa wiele osób znających dokładnie sytuację Korony, Zając tę decyzję podejmuje zdecydowanie za późno. Jednak coś już zostało ustalone. Wczoraj odbyło się spotkanie radnych z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
  2. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
  3. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał


Zespół zostanie odkupiony za symboliczną złotówkę

Najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia zostanie zwołana nadzwyczajna sesja, w trakcie której władze miasta mają zdecydować, czy odkupią zespół od niemieckich przedsiębiorców za symboliczną złotówkę. Taka ofertę złożyła rodzina Hunsdorferów, która jest w posiadaniu 72% akcji klubu z Kielc. Jak podaje Gazeta Wyborcza, radni prawdopodobnie zgodzą się na takie rozwiązanie sprawy. Niemcy dodatkowo proponują podwyższenie kapitału spółki, z którego dochód zostałby przeznaczony na częściową spłatę zobowiązań wobec Korony.

O spotkaniu bardzo pozytywnie na swoim Facebooku pisał Bogdan Wenta, który wlewa wiarę i optymizm w serca Scyzorów.

„Wierzę, że uda się nam szybko znaleźć rozwiązanie, które zagwarantuje klubowi grę w I lidze. Korona Kielce wciąż ma szansę na osiąganie dobrych wyników sportowych, przyciąganie sponsorów i sprawianie satysfakcji wszystkim jej kibicom” - napisał prezydent Kielc.

Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasneAnna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasneCzytaj dalej

Borek mówi o pielgrzymce do Michała Sołowowa


Ciekawe informacje na temat ewentualnej deski ratunkowej dla Korony Kielce przekazał Mateusz Borek w trakcie programu „Misja Futbol”. Dziennikarzowi udało się ustalić, iż pewna grupa osób ma prosić o wsparcie najbogatszego biznesmena w kraju według Forbesa i byłego kierowcę rajdowego Michała Sołowowa.

- Udało mi się ustalić, że ruszyła pielgrzymka do Michała Sołowowa. Człowieka z tej ziemii, bardzo zamożnego. Są próby przekonania go do wejścia w Koronę Kielce - powiedział Borek.

Rodzinnym miastem Sołowowa są właśnie Kielce. 57-latek drugi rok z rzędu został okrzyknięty według Forbesa najbogatszym człowiekiem w Polsce. Jego majątek szacowany jest na 15,62 mld zł. W ciągu roku powiększył go o około 2 mld zł. Zarządza on m.in. takimi spółkami jak Homla, Komfort, czy Cersanit. Jednak nie wiadomo, czy będzie on miał ochotę przejąć kielecki zespół. Biznesmen już zraził się inwestowaniem w miejscową koszykówkę. Jedyne, co teraz go łączy ze sportem, to sponsorowania piłkarskiej Austrii Wiedeń, za sprawą jego firmy Synthos.

Michał Sołowow jako kierowca ma wiele sukcesów na swoim koncie, takich jak wicemistrzostwa Europy i świata w rajdach samochodowych. W 2015 r. zakończył karierę.

Źródła: Kanał Sportowy, Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jeden
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News