Zinedine Zidane Francja
Instagram - Zinedine Zidane
Autor Łukasz Kowalski - 20 Sierpnia 2020

Zinedine Zidane trenerem reprezentacji Francji? Trener Realu Madryt nie ma wątpliwości, to może być hit

Zinedine Zidane przygotowuje Real Madryt do kolejnego sezonu. Francuz w poprzednich rozgrywkach poprowadził Królewskich do 34. mistrzostwa Hiszpanii. Legendarny francuski szkoleniowiec nie wyklucza, że w przyszłości przyjdzie mu trenować reprezentację Trójkolorowych.

Zinedine Zidane jako trener odnosi nie mniejsze sukcesy niż jako zawodnik. W swojej kolekcji szkoleniowca ma już 11 pucharów, a ten ostatni dołączył do kolekcji w lipcu. Francuz poprowadził Real Madryt do 34. tytułu mistrzów Hiszpanii. Ostatni raz Królewscy wygrali ligę podczas pierwszej kadencji Zidane'a w 2017 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
TVP przekazało pilną informację w sprawie finału Ligi Mistrzów. Nadejdą wielkie zmiany, część fanów będzie niezadowolonaTVP przekazało pilną informację w sprawie finału Ligi Mistrzów. Nadejdą wielkie zmiany, część fanów będzie niezadowolonaCzytaj dalej

Zinedine Zidane selekcjonerem reprezentacji Francji?

- Po zawieszeniu rozgrywek z powodu pandemii, wróciliśmy do gry, odrobiliśmy straty i wygraliśmy, a trzeba pamiętać, że nikt nie wiedział, czy zostaną one w ogóle wznowione. Dlatego to dla mnie najlepszy dzień. Prawie najlepszy dzień w moim życiu. Wygranie tej niezwykle skomplikowanej i bardzo trudnej ligi było najlepszym dniem w moim zawodowym życiu - powiedział w rozmowie z Agence France Presse.

Francuz kilkukrotnie powtarzał w wywiadach, że nie jest szkoleniowcem na lata. Przykładem tego była jego rezygnacja w 2018 roku ze stanowiska trenera Realu Madryt po trzech wygranych z rzędu w Lidze Mistrzów. Rozłąka Zidane'a z Królewskimi nie trwała długo. Francuz został ponownie zaprezentowany jako trener zespołu w marcu ubiegłego roku.

Sam Zidane nie wyklucza, że w przyszłości może objąć reprezentację Francji. W kadrze jako zawodnik zdobył wszystko, co było możliwe do osiągnięcia. W 1998 roku został mistrzem świata, a dwa lata później wygrał mistrzostwo Europy. Karierę piłkarza zakończył ze srebrnym medalem mundialu z 2006 roku.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, oniemieliśmy. Nikt nie zdawał sobie nawet sprawyGdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, oniemieliśmy. Nikt nie zdawał sobie nawet sprawyCzytaj dalej

Zidane nie wyklucza, że w przyszłości obejmie Trójkolorowych

- Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Już kilka lat temu powiedziałem, że jeśli tylko zostanę szkoleniowcem, to dlaczego miałbym nie wrócić do reprezentacji Francji w takiej właśnie roli. Didier Deschamps wie o moich planach - powiedział Zidane w rozmowie z AFP.

- Moja przygoda z reprezentacją była wspaniała, aż do ostatniego meczu. Pojawiły się wzloty i upadki, ale wspominam to doskonale. Jeśli pewnego dnia nadejdzie czas kontynuacji tego, co zaczęło się przed laty, stanie się to w naturalny sposób - stwierdził szkoleniowiec Realu Madryt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News