Robert Lewandowski
Instagram/_rl9
Autor - 3 Grudnia 2019

Aguero wyżej niż Lewandowski? Kuriozalne głosy w plebiscycie Złotej Piłki

Złota Piłka za rok 2019 została przyznana Lionelowi Messiemu. Jak co roku w tym plebiscycie nie zabrakło kuriozalnych głosów i niezrozumiałych decyzji. Zaskakująco mało głosów otrzymał Robert Lewandowski.

Złota Piłka kolejny raz nie została przyznana Robertowi Lewandowskiemu. Co prawda jego wygrana w tym roku byłaby dużą sensacją, jednak większość osób zgodzi się z tym, że zasłużył na zajęcia lepszego miejsca niż ósme. Spekulowano głównie o trzeciej lokacie, która przypadła Cristiano Ronaldo. Drugi był Virgil van Dijk a pierwszy Lionel Messi. Niektóre wybory głosujących były niezwykle dziwne.

Robert Lewandowski rozczarowany głosowaniem Złotej Piłki. Mina Polaka mówi sama za siebieRobert Lewandowski rozczarowany głosowaniem Złotej Piłki. Mina Polaka mówi sama za siebieCzytaj dalej

Złota Piłka dla Lionela Messiego

Swój głos mogli oddać przedstawiciele 172 krajów. Każdy z nich musiał wskazać pięciu jego zdaniem najlepszych piłkarzy w 2019 roku. Pierwszy z nich otrzymywał 6 punktów, drugi 4, trzeci 3, czwarty 2, piąty tylko 1.

Na Roberta Lewandowskiego głosowali przedstawiciele tylko dziewiętnastu krajów. Najwyższe miejsce zajął w Polsce (wyróżnił go Maciej Iwański z TVP Sport) i w Niemczech - pierwsze. Nigdzie nie był drugi, natomiast trzecim piłkarzem minionego roku uznano go w Turks i Caicos, Serbii, Pakistanie, Kambodży i Hondurasie. Czwarty był w Białorusi, Mołdawii, Słowenii, Szwajcarii i na Sri Lance. Piąty na Węgrzech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Nikaragui, Malcie, Gwinei, Cyprze i w Czechach.

Złota Piłka to plebiscyt, w którym nie trudno o niezrozumiałe głosy

Z wyników ogólnych najbardziej dziwi trzecie miejsce przyznane Cristiano Ronaldo, dla którego 2019 rok był jednym z najsłabszych w karierze oraz brak Raheema Sterlinga w pierwszej dziesiątce, który powinien zamienić się miejscami z Riyadem Mahrezem, który był 10.

Najbardziej zaskakujące były wybory przedstawicieli Sri Lanki (Hafiz Marikar na pierwszym miejscu dał Trenta Alexandra-Arnolda a na drugim Pierre-Emericka Aubameyanga), Turkmenistanu (Frank De Jong był drugi, Sergio Aguero trzeci a Riyad Mahrez czwarty) czy Kirgistanu (najlepszy Kylian Mbappe, czwarty Roberto Firmino). Nieoczekiwanie w wielu zestawianiach Sergio Aguero, który finalnie zajął 16. miejsce, był przed Robertem Lewandowskim. Ciężko zrozumieć jak tak się stało. Aguero co prawda rozegrał dobry sezon w barwach Manchesteru City, jednak w 2019 roku był zdecydowanie gorszy od kapitana reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski piłkarz zdewastował rynek miasta? Klub odnosi się do doniesień prasowych
  2. Gwiazdor Barcelony odejdzie z klubu? Ma dwie propozycje, transfer możliwy już zimą
  3. Jak zdobyć bilety na Euro 2020? Walka o miejsca na trybunach nie będzie łatwa
  4. Gwiazdor Ekstraklasy nie zagra do końca roku. Ma poważne problemy zdrowotne
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News