Złota Piłka Rapinoe
Instagram
Autor Piotr Bernaciak - 3 Grudnia 2019

Zdobyła Złotą Piłkę, choć rozegrała tylko 13 meczów. Wybór jury dzieli fanów

Złota Piłka przyznawana jest najlepszym piłkarzom, ale również piłkarkom. Kobieca edycja konkursu została zakończona sporym skandalem. Wszystko przez wybór jury, który nie spodobał się wszystkim.

Złota Piłka dla jednej z gwiazd kobiecego futbolu doprowadziła do gigantycznego poruszenia w świecie futbolu. O ile wybór Leo Messiego w męskiej edycji plebiscytu nie może być uznawany za wielce kontrowersyjny, o tyle przyznawana od kilku lat nagroda Ballon D'Or dla najlepszej piłkarki wywołała w tym roku wielkie kontrowersje. Gwiazda została wybrana, choć nei spodobało się to wielu osobom.

Większość fanów zarzuca jury wybór zupełnie niezwiązany z tym, co działo się na boisku, lecz z dokonaniami poza murawą. Mówią oni, że w tym celu powinna powstać zupełnie inna nagroda, tymczasem Megan Rapinoe została wybrana wbrew oczekiwaniom tysięcy fanów z całego świata.

Polski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczeniePolski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczenieCzytaj dalej

Złota Piłka trafiła do Megan Rapinoe

Piłkarka Reign FC Megan Rapinoe otrzymała Złotą Piłkę za 2019 rok. Stało się to nawet pomimo faktu, że gwiazda amerykańskiego futbolu wystąpiła w tym roku jedynie w 13 spotkaniach. Zdaniem tysięcy komentujących jest to zdecydowanie zbyt mało, by mówić o jakiejkolwiek przewadze nad innymi uczestniczkami konkursu. Mówi się nawet o skandalu.

Niektórzy zarzucają głosującym, że Megan Rapinoe została wybrana w związku z zaangażowaniem w światową politykę oraz przez walkę z problemami społecznymi. Pojawiają się głosy, że Amerykanki jest już zwyczajnie "zbyt dużo" w mediach, a jej obecność na różnych wystąpieniach o tematyce politycznej zaczęła zwyczajnie drażnić fanów. Wielu z nich mówi, że wybór Ballon D'Or w 2019 roku został podyktowany czymś innym niż boiskowe zmagania.

Złota Piłka wywołała ogromne kontrowersje

Złota Piłka trafiła ostatecznie do Megan Rapinoe, choć wielu kibiców zdecydowanie nie zgadza się z tego typu wyborem. Teraz jasne jest, że wynik plebiscytu nie ulegnie już zmianie, ale możemy spodziewać się, że na przyszłość jury będzie nieco bardziej ostrożne z takimi działaniami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hiszpański gwiazdor polskiej ligi na Euro będzie kibicował Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie
  2. Polski piłkarz uderzony przez policjanta przed meczem. Wydano oświadczenie
  3. Reprezentacja Polski wróci na legendarny stadion. Zagra tam mecz przed Euro 2020
  4. Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu już w styczniu? W grze Atletico Madryt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News