Złota Piłka
Instagram.com/_rl9
Autor Piotr Mika - 9 Września 2020

"France Football" po raz kolejny ośmiesza się w sprawie Złotej Piłki. Absurdalni rywale Lewandowskiego

Złota Piłka za rok 2020 nie zostanie przyznana i wszyscy piłkarscy kibice na świecie powinni się z tym pogodzić. Sprawa odwołania plebiscytu przez "France Football" wciąż jednak odbija się echem w mediach, a niedawno redaktor naczelny francuskiego tygodnika postanowił udzielić wywiadu portalowi goal.pl. Część jego słów dla wielu kibiców może wydawać się wręcz kuriozalna.

Złota Piłka to marzenie każdego piłkarza, jednak zaszczytu otrzymania tej nagrody dostąpią tylko najlepsi. Niestety, w tym gronie nie znajdzie się Robert Lewandowski, a przynajmniej nie w roku 2020, ponieważ tygodnik "France Football" postanowił odwołać plebiscyt. Redaktor naczelny gazety niedawno znów zabrał głos i wbudził kolejne emocje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pękamy z dumy. Polacy wygrali z Rosją, jesteśmy na autostradzie na Euro, piękny mecz Biało-czerwonych
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Robert Lewandowski wyjął z portfela fortunę. O takim bogactwie można wyłącznie śnić, niesamowiteRobert Lewandowski wyjął z portfela fortunę. O takim bogactwie można wyłącznie śnić, niesamowiteCzytaj dalej

Złota Piłka mogła nie trafić do Roberta Lewandowskiego

Przypomnijmy, że tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki organizowany przez "France Football" został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Redaktor naczelny tygodnka, Pascal Ferre, tłumaczył decyzję tym, że zawodnicy nie mieli równych szans w rywalizacji, ponieważ z powodu COVID-19 europejskie ligi kończyły rozgrywki w różnych okresach.

Choć wielu ekspertów, dziennikarzy i zwykłych kibiców nie mogło pogodzić się z tą decyzją, to "France Football" pozostało nieugięte. Szczególnie w Polsce decyzja została przyjęta bardzo negatywnie, ponieważ ze względu na swoje osiągnięcia w tym sezonie największe szanse na zwycięstwo w plebiscycie miał Robert Lewandowski. W rozmowie z portalem goal.pl Pascal Ferre, stwierdził jednak, że nie tylko nasz napastnik miał za sobą świetny sezon.

Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Czytaj dalej

Redaktor naczelny "France Football" wymienia faworytów

Szef francuskiego tygodnika starał się dyplomatycznie odpowiedzieć na pytanie o to, kto jego zdaniem mógłby sięgnąć po Złotą Piłkę. - Zawsze jest trudno przewidywać, kto może zdobyć Złotą Piłkę, ponieważ nie wiem, jak zagłosuje naszych 180 jurorów. Jeśli chodzi o mnie, Robert Lewandowski powinien oczywiście znaleźć się w ścisłym gronie faworytów, ponieważ rozegrał niesamowity sezon z Bayernem Monachium. Statystyki Lewandowskiego, wspaniałe rekordy i wielki talent zdecydowanie przemawiały na jego korzyść - ocenił Ferre.

Jednak zdecydowanie najwięcej emocji wywołuje dalsza część jego wypowiedzi, sugerując, że kilku innych zawodników mogłoby rywalizować z Lewandowskim - Pamiętajmy, że inni, jak: Neuer, Neymar, De Bruyne, Alexander-Arnold czy Mane, także mają za sobą bardzo dobry sezon - powiedział Pascal Ferre w rozmowie z goal.pl.

Wymienienie zawodników takich jak De Bruyne, Alexander-Arnold, czy Mane wydaje się być najbardziej niedorzeczne. Pierwszy z nich miał co prawda niesamowity sezon w Anglii, jednak Manchester City sięgnął w tym roku jedynie po Puchar Ligi Angielskiej, najmniej prestiżowy z krajowych tytułów. Liverpool sięgnął co prawda po zwycięstwo w Premier League, ale indywidualne osiągnięcia zarówno Trenta Alexandra-Arnolda czy Sadio Mane nijak mogą być porównywane z tym, jakie wyniki zanotował Robert Lewandowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister znów się wygadał. Zdradził, ile dokładnie będzie wynosić minimalna emerytura i trzynastka
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Wielkie zmiany w świecie skoków narciarskich. Polacy będą musieli się do nich przyzwyczaić
  4. Kamil Stoch ujawnił, że w dzieciństwie przeżył prawdziwy dramat. Zatrważające wyznanie poruszyło fanów
  5. Były reprezentant Polski oburzył tysiące Polaków na Twitterze. Jego słowa wprowadzają w osłupienie
  6. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News