Złota Piłka Wu Lei
Instagram - Wu Lei
Autor Piotr Bernaciak - 17 Stycznia 2020

Wu Lei nagrodzony Złotą Piłką. Chińczycy nie mieli żadnych wątpliwości

Złota Piłka dla chińskiego piłkarza? Jak się okazuje, to nie jest fikcja. Wu Lei otrzymał taką nagrodę w swojej ojczyźnie za osiągnięcia w lidze hiszpańskiej. To nie pierwsze jego wyróżnienie.

Złota Piłka od wielu lat trafiała właściwie jedynie do Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, z małą przerwą na okres sukcesów Luki Modricia. Otrzymywali ją więc zawodnicy z ligi hiszpańskiej, którzy byli doceniani za swoje osiągnięcia w barwach klubów oraz reprezentacji. Słynne trofeum jest uznawane za najwyższą formę docenienia konkretnego pojedynczego zawodnika.

Chiny zapragnęły jednak również zorganizować tego typu "konkurs", w którym Złota Piłka trafia co roku dla najlepszego Chińczyka, niezależnie od tego, w której lidze obecnie występuje. W tym roku decyzja jury była spodziewana. Wyróżnienie trafiło w ręce słynnego zawodnika Espanyolu Barcelona, który jest jednym z najpopularniejszych piłkarzy pochodzących z Azji.

Świetne wiadomości dla polskich kibiców. Legendarny klub może zostać uratowanyŚwietne wiadomości dla polskich kibiców. Legendarny klub może zostać uratowanyCzytaj dalej

Złota Piłka dla Wu Leia

Wu Lei nie występuje w Espanyolu zgodnie z oczekiwaniami kibiców, którzy chcieliby, aby była megagwiazda ligi chińskiej grała na takim poziomie, jaki prezentowała we własnej ojczyźnie. Chiński gwiazdor strzela raz na jakiś czas, a hiszpańskie media zarzucają mu to, że jest zwyczajnie leniwy i nie zawsze przykłada się do treningów oraz do meczów, co widać w trakcie spotkań.

W ostatnich tygodniach Wu Lei na moment został bohaterem kibiców, strzelając gola w ostatnich chwilach meczu derbowego z FC Barceloną. Nikt nie przypuszczał, że Espanyol może ugrać w meczu z odwiecznym rywalem choćby jeden punkt, lecz właśnie za sprawą Wu Leia doszło do niespodzianki. Wówczas zainteresowanie La Ligą w Chinach dodatkowo wzrosło.

Złota Piłka w Chinach organizowana jest inaczej

Chińczycy zapragnęli mieć swój własny plebiscyt Złotej Piłki i organizują go wyłącznie dla zawodników właśnie z tego kraju. Mówiło się, że w tym roku wygra Elkeson (który przyjął chińskie obywatelstwo), jednak ostatecznie to właśnie Wu Lei był bezkonkurencyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pech Kamila Stocha. Pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo, niewytłumaczalny rezultat
  2. Polacy udowodnili doskonałą formę w Titisee-Neustadt. Fantastyczny Dawid Kubacki, świetny Kamil Stoch
  3. Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiem
  4. Córka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życie
  5. Ujawniono zarobki skoczków narciarskich. Kibice wściekli, absurdalna sytuacja
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News