Złota Piłka
Facebook Robert Lewandowski
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Robert Lewandowski jednak zostanie piłkarzem roku? Pojawiła się wielka szansa dla Polaka

Złota Piłka przyznawana co roku przez francuski “France Football” najlepszemu piłkarzowi świata w danym roku, decyzją tygodnika nie zostanie przyznana. Francuzi uznali, że plebiscyt będzie niesprawiedliwy z uwagi na pandemię koronawirusa, która sparaliżowała rozgrywki w niektórych częściach świata. Największym pokrzywdzonym tej decyzji został Robert Lewandowski, który zanotował fantastyczny sezon. Jak się okazuje, może jednak zostać wybrany najlepszym piłkarzem mijającego roku.

Złota Piłka przeszła koło nosa Robertowi Lewandowskiemu, gdy “France Football” zdecydował się odwołać plebiscyt.Wygląda jednak na to, że Polak doczeka się prestiżowego wyróżnienia, które przyznawane jest dla najlepszego piłkarza danego roku.

Nie żyje trener reprezentacji Polski. Był medalistą mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskichNie żyje trener reprezentacji Polski. Był medalistą mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Agata Duda wydała nagłe oświadczenie. Pierwsza Dama zabrała głos w sprawie ciąż
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Złota Piłka nie dla Lewandowskiego, ale tytuł najlepszego piłkarza świata owszem

Kilka miesięcy temu “France Football” ogłosił kontrowersyjną decyzję o odwołaniu plebiscytu Złotej Piłki w 2020 roku. Francuzi tłumaczyli się tym, że pandemia koronawirusa nie pozwala na sprawiedliwe wyłonienie zwycięzcy. Nie wszyscy zawodnicy mieli bowiem okazję pokazać się z jak najlepszej strony, gdy rozgrywki wstrzymano, czy też odwołano.

Decyzja ta wywołała oburzenie w świecie piłki nożnej. Najgłośniej protestowali kibice Roberta Lewandowskiego, który był głównym kandydatem do wygrania Złotej Piłki w tym roku. Polak ma za sobą fantastyczny sezon, w którym zdobył ponad 50 goli i zdobył najważniejsze trofea.

Złota Piłka nie zostanie przyznana, ale nie oznacza to, że Lewandowski zostanie z pustymi rękami. Jak podaje portal Sport.pl, napastnik Bayernu Monachium wciąż może skończyć ten rok z tytułem najlepszego piłkarza świata. Wszystko dzięki FIFA.

Bunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuBunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuCzytaj dalej


FIFA sama przyzna tytuł najlepszego piłkarza świata

Zdaniem dziennikarzy Sport.pl Międzynarodowa Federacja Piłkarska zamierza przyznać tytuł FIFA Best. Jest to drugie najbardziej prestiżowe wyróżnienie indywidualne, jakie może otrzymać piłkarz. Plebiscyt ten ustępuje prestiżem jedynie Złotej Piłce.

Sport.pl podaje, że FIFA rozesłała już do wszystkich federacji krajowych prośby, o oddanie głosu na najlepszego piłkarza 2020 roku. Głosować mogą selekcjonerzy drużyn narodowych, a także ich kapitanowie. Głosowanie kończy się 25 listopada.

W przypadku Polski uprawniony do głosowania jest zatem Robert Lewandowski. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to właśnie on jest najpoważniejszym kandydatem do zgarnięcia nagrody. Napastnik kilka tygodni temu wygrał już nagrodę dla najlepszego piłkarza roku od UEFA.

Przed rokiem tytuł FIFA Best otrzymał Lionel Messi. Argentyńczyk wyprzedził Virgila Van Dijka i Cristiano Ronaldo. Statuetkę odebrał podczas uroczystej gali w słynnej mediolańskiej La Scali.

Tym razem jednak nie ma szans na wielkie wydarzenie, podczas którego wszyscy będą mogli zebrać się, by celebrować wybór najlepszego piłkarza świata. FIFA z powodu pandemii już kilka miesięcy temu odwołała galę, która ponownie miała odbyć się w Mediolanie. Zwycięzca otrzyma nagrodę najprawdopodobniej w grudniu w podczas małej uroczystości.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace
  2. Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Kierowco, pamiętaj o tym szczególe przy wymianie opon. Może cię kosztować spory mandat
  7. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News