Zmarł
Pixabay/kyasarin
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Właśnie dotarła do nas przykra wiadomość. Odszedł człowiek zasłużony dla polskiego sportu, wielka strata

Zmarł niezwykle zasłużony człowiek dla rozwoju sportu w Polsce. W sobotę niezwykle smutne informacje przekazał Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Ze specjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, że nie żyje Zbigniew Gorączko.

  • W mediach pojawiła się kolejna smutna wiadomość o śmierci człowieka związanego ze sportem
  • Tym razem w żałobie pogrążyli się fani piłki ręcznej
  • Zmarł Zbigniew Gorączko, wieloletni działacz ZPRP

Zmarł Zbigniew Gorączko, wieloletni działacz związany zwłaszcza z Małopolskim Związkiem Piłki Ręcznej. Przez wiele lat zrobił bardzo dużo dobrego dla rozwoju piłki ręcznej w Małopolsce, jak i całym kraju. Odszedł w ostatnim dniu 2020 roku.

Zmarł Zbigniew Gorączko, wieloletni działacz Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Kolejne smutne informacje rozprzestrzeniają się po mediach i internecie. Polska straciła kolejną wybitną personę związaną od dziesięcioleci ze światem sportu. Tym razem o wielkiej stracie mogą mówić przede wszystkim sympatycy piłki ręcznej.

31 grudnia 2020 roku zmarł Zbigniew Gorączko, wieloletni działacz w strukturach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, a także Związku Piłki Ręcznej w Polsce. To właśnie ZPRP przekazał informację o śmierci swojego wieloletniego członka.

- Z głębokim żalem informujemy, że w ostatnim dniu 2020 roku zmarł Zbigniew Gorączko – wieloletni Prezes Krakowskiego oraz Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Bardzo udane kwalifikacje polskich skoczków. Spory sukces, brawoBardzo udane kwalifikacje polskich skoczków. Spory sukces, brawoCzytaj dalej

- Zbigniew Gorączko był działaczem krakowskiej Garbarni oraz nieprzerwanie przez 35 lat (od 1983 do 2018 roku) Prezesem Krakowskiego, a następnie Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. - wspomina osiągnięcia zmarłego ZPRP.

- Przez wiele lat sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego - żałobny wpis zakończyły kondolencje Andrzeja Kraśnickiego, czyli prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zbigniew Gorączko przez lata pracował na rzecz rozwoju piłki ręcznej

Zbigniew Gorączko poświęcił większość życia na pracę na rzecz rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Organizował liczne wydarzenia i konferencje. Za swoje zasługi został nawet wielokrotnie odznaczony.

Małopolski Związek Piłki Ręcznej wylicza odznaczenia, które przyznano Zbigniewowi Gorączko za jego ciężką pracę na rzecz sportu. Krzyż Orderu Odrodzenia Polski, Odznaka Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Diamentowa Odznakę ZPRP z Wieńcem Za Zasługi dla Piłki Ręcznej oraz Medal Zasłużonego dla Piłki Ręcznej w Polsce, to zaszczytne tytuły, które powędrowały w jego ręce. Zbigniew Gorączko miał 81 lat.

Źródło: ZPRP, MZPR

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News