Zmarł
Pixabay/kyasarin
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Stycznia 2021

Klub z Ekstraklasy potwierdził druzgocącą wiadomość. Zmarł kultowy polski trener, był zasłużoną postacią polskiej piłki

Zmarł wybitny trener drużyny występującej w Ekstraklasie. Raków Częstochowa w poniedziałek przekazał przykrą informację swoim kibicom i wydał specjalny żałobny komunikat. Nie żyje Gothard Kokott, trener, który kilkakrotnie prowadził zespół aktualnego wicelidera Ekstraklasy i uważany jest za jedną z najważniejszych postaci w historii klubu.

  • W poniedziałek niezwykle smutne informacje podał Raków Częstochowa
  • Wicelider Ekstraklasy poinformował swoich kibiców o śmierci legendarnego trenera
  • Nie żyje Gothard Kokott, wieloletni trener, a później także prezes Rakowa

Zmarł Gothard Kokott, były trener Rakowa Częstochowa. Klub Ekstraklasy w poniedziałek przekazał smutne informacje kibicom za pomocą mediów społecznościowych. Zmarły cieszył się wielkim szacunkiem i sympatią w klubie i wśród jego sympatyków.

Zmarł Gothard Kokott, legendarny trener Rakowa Częstochowa

W poniedziałek bardzo smutne informacje swoim kibicom przekazał Raków Częstochowa. W mediach społecznościowych pojawił się specjalny wpis, w którym przedstawiciele klubu poinformowali o śmierci Gotharda Kokotta, wieloletniego trenera drużyny i autora wielu jej sukcesów.

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci trenera Gotharda Kokotta. Wieloletni zawodnik i trener Czerwono-Niebieskich dołączył do sektora "Niebo" w wieku 77 lat. - napisano na Twitterze Rakowa Częstochowa.

- Najbliższym trenera Kokotta, w imieniu Właściciela Klubu, Zarządu, a także zawodników, członków sztabu szkoleniowego, pracowników Rakowa Częstochowa oraz całej czerwono-niebieskiej społeczności, składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia. - czytamy natomiast na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Polak bohaterem we Włoszech. Fantastyczna interwencja, reakcja piłkarza podbija internet (WIDEO)Polak bohaterem we Włoszech. Fantastyczna interwencja, reakcja piłkarza podbija internet (WIDEO)Czytaj dalej

Gothard Kokott zapracował na status legendy w klubie z Częstochowy


Gothard Kokott doczekał się w Częstochowie statusu legendy. Najpierw związał swoją karierę zawodniczą z Rakowem, a w następnych latach kilka razy obejmował posadę trenera drużyny. Za czasów gry w piłkę występował także m.in. w Piaście Gliwice.

To jednak właśnie z Rakowem Częstochowa jest najbardziej kojarzony. Pracę trenera rozpoczął w klubie w 1979 roku. W latach 1979-1998 jego ścieżki kilka razy splatały się z drużyną z Częstochowy. Od 2008 do 2009 roku był nawet prezesem Rakowa.

Gothard Kokott miał okazję prowadzić Raków Częstochowa w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 1994/1995 w ówczesnej pierwszej lidze jego drużyna broniła się przed spadkiem do ostatniej kolejki. O utrzymaniu miał zadecydować ostatni mecz sezonu.

Raków potrzebował wygranej ze Stomilem Olsztyn w ostatniej kolejce. Ostatecznie zespół prowadzony przez Kokotta wygrał 1:0 i utrzymał się w lidze.

Źródło: Raków Częstochowa

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News