Zmarł sędzia
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 31 Grudnia 2020

Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje kultowy polski sędzia, znały go tysiące Polaków

Zmarł doświadczony polski trener żużlowy. Media w Polsce obiegła informacja, że nie żyje Wojciech Grodzki. Przez niemal ćwierć wieku był wyróżniającym się polskim arbitrem. Od lat zmagał się z przewlekłą chorobą. O jego śmierci poinformowała Superliga żużlowa. Miał 54 lata.

  • Zmarł jeden z najbardziej doświadczonych polskich sędziów żużlowych
  • Media obiegła informacja o śmierci Wojciecha Grodzkiego
  • Przez lata zmagał się z przewlekłą chorobą. Miał 54 lata

Zmarł jeden z najbardziej doświadczonych polskich sędziów żużlowych. W środę do kibiców dotarły dramatyczne informacje z Opola. Nie żyje Wojciech Grodzki, jeden z najlepszych sędziów żużla w Polsce. Miał 54 lata.

- Dotarła do nas smutna informacja. Po ciężkiej chorobie w wieku 54 lat zmarł były międzynarodowy sędzia żużlowy z Opola - Wojciech Grodzki - napisał klub Kolejarz Opole w swoich mediach społecznościowych.

Zmarł jeden z najlepszych polskich sędziów żużlowych

Dramatyczne informacje potwierdziła polska Superliga żużlowa. - Zmarł Wojciech Grodzki, wieloletni sędzia żużlowy. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje - napisano w krótkim oświadczeniu.

Grodzki na stanowisku sędziego najważniejszych imprez żużlowych zasiadał od 1996 roku. Był jednym z pierwszych arbitrów, którzy sędziowali zawody Grand Prix. Do tego regularnie rozstrzygał zawody polskiej Superligi.

Kamil Stoch osiągnął dziś coś wielkiego. Prawie nikt nie zwrócił uwagi, dogonił samego Adama MałyszaKamil Stoch osiągnął dziś coś wielkiego. Prawie nikt nie zwrócił uwagi, dogonił samego Adama MałyszaCzytaj dalej

Przerwę w pracy zrobił sobie w 2018 roku. Chciał się wtedy poświęcić się powrotowi do zdrowia. Od lat zmagał się z przewlekłą chorobą. Ostatecznie w środę wieczorem przegrał walkę o powrót do zdrowia.

Jeszcze w tym roku na chwilę wrócił do sędziowania. W 2020 roku prowadził turniej Pucharu Europy do lat 19 w słowackiej Żarnovicy. Zawody przeprowadził bardzo sprawnie, bez ani jednego równania toru.

Tragiczny koniec roku dla Polskiego żużla

Do ostatnich dni pozostawał bardzo blisko związany z żużlem. Planował wrócić do sędziowania spotkań polskiej Superligi najszybciej jak to tylko możliwe. Jego ojcem jest znany działacz żużlowy Andrzej Grodzki.

Dla świata polskiego sportu to kolejna wielka strata w tym roku. We wrześniu zmarł pierwszy polski mistrz świata Jerzy Szczakiel. Swój tytuł zdobył w 1973 roku. Przez prawie 40 lat czekał na swojego polskiego następcę.

Pod koniec listopada zmarł inny z wielkich polskich żużlowców Zenon Plech. Wychowanek gorzowskiej Stali zdobył aż 11 medali mistrzostw świata. Do tego miał na koncie 5 tytułów drużynowego mistrza Polski i 2 wicemistrzostwa.

Całe środowisko żużla pogrążyło się w żałobie. Kibice podkreślają, że odszedł jeden z bardziej doświadczonych i rozpoznawalnych sędziów polskiego speedway'a.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News