Żużel
instagram.com/speedwayceli289
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Zawodnik nie mógł znieść porażki z kobietą. Ze złości dotkliwie kontuzjował rywalkę

Żużel to jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w których kobiety mogą rywalizować razem z mężczyznami. O tym jednak, jak wielkie ryzyko wiążę się ze startami w tych zawodach, przekonała się niedawno jedna z zawodniczek. Niestety, wiele wskazuje na to, że do jej upadku doprowadził jeden z rywali.

Żużel w Polsce jest niezwykle popularnym sportem, a od niedawna, w wyścigach biorą udział nie tylko mężczyźni. Choć kobiety wciąż są niezwykłą rzadkością w zespołach nawet 2. Ligi Żużlowej, to coraz mocniej akcentują one swoje występy.

Jednak z nich, ledwie 19-letnia Celina Liebmann ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Niestety, jej ostatni wyścig zakończył w bardzo nieprzyjemny sposób, a sama zawodniczka twierdzi, że jej wypadek spowodował rywal.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Wielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeWielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeCzytaj dalej

Żużel. Zawodniczka oskarża rywala o celowy atak

Żużel to naprawdę jedna z nielicznych dyscyplin, w których mężczyźni i kobiety startują razem. Trudno jednak powiedzieć, że jest to "pionierskie" podejście organizatorów zawodów i światowych federacji. Rzecz w tym, że kobiety, które chcą jeździć na żużlu... nie mają innego wyboru, jak walczyć z mężczyznami. W praktyce nie istnieją bowiem żadne rozgrywki, pozwalające rywalizować samym kobietom.

Pań, które chciałyby się ścigać jest po prostu zbyt mało, aby można było stworzyć odpowiednie sekcje w istniejących już klubach i aby skompletować ligę. Byłoby to też dla wszystkich ogromne wyzwanie finansowe, ponieważ trudno byłoby liczyć na duże wpływy na początku.

Kobiety nie mając więc wyboru i muszą rywalizować z mężczyznami. I idzie im to coraz lepiej. W zeszłym roku do historii polskiej ligi żużlowej przeszła Sindy Weber, która jako pierwsza kobieta w historii wzięła udział w meczu 2. Ligi Żużlowej.

W jej ślady poszła m.in. Celina Liebmann, która w tym roku podpisała kontrakt z Wolfe Wittsotck, występującym w 2. Lidze Żużlowej. Niestety, jej ostatni wyścig nie zakończył się dla niej najlepiej, a Liebmann twierdzi, że do jej upadku na torze doprowadził Andrij Rozaliuk.

Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)Czytaj dalej

"To było zdecydowanie bardzo niesprawiedliwe i bardzo niesportowe"

Celina Liebmann jako pierwsza kobieta w historii żużla zdobyła punkty w polskich rozgrywkach. W meczu Wolfe Wittstock - SpecHouse PSŻ Poznań 19-latka najpierw wykorzystała defekt Roberta Chmiela, a w swoim drugim starcie zdołała na ostatnich metrach wyprzedzić Jakuba Pocztę.

10 października Celina Liebmann wzięła udział w Ostsee Pokal, który odbył się na torze w Wittstock. 19-latka zdobyła łącznie 9 punktów, dzięki czemu ostatecznie zajęła 7. miejsce, jednak zawody zakończyły się dla niej pechowo.

W ostatnim biegu Liebmann zderzyła się z Ukraińcem Andrijem Rozaliukiem. z powodu upadku doznała złamania nadgarstka, łokcia i kości promieniowej, przez co musiała przejść operację. Sama zawodniczka twierdzi, że jej rywal specjalnie spowodował wypadek. - To było zdecydowanie bardzo niesprawiedliwe i bardzo niesportowe. Okrążenie wcześniej zauważyłam, że ostro mnie atakuje - powiedziała.

- W Wittstocku najlepszy tor jazdy przesuwa się na zewnątrz w trakcie zawodów i tam właśnie jechałam. On wybierał najkrótszą trasę, a potem wysuwał się na szeroką. Atak i to, jak jechał wcześniej, było niesprawiedliwe. Później wybrał pchanie motocykla do mety. Nie obchodziło go, co się ze mną stało. Ja i wiele innych osób uważamy, że nie poradziłby sobie z porażką z kobietą - stwierdza Celina Liebmann.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News