żużel
Instagram - Maksym Drabik
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili: polski mistrz świata przyłapany na dopingu

Żużel cieszy się wielką popularnością w Polsce. Ostatni plebiscyt Przeglądu Sportowego, który zwyciężył Bartosz Zmarzlik, pokazał tylko, jak wielkie uznanie mają kibice dla sportów motorowych. Niestety, jeden z polskich mistrzów został złapany na dopingu, a konsekwencje stosowania środków mogą sprawić, że zostanie zdyskwalifikowany na wiele lat.

Żużel znalazł się na ustach kibiców w całym kraju. Niestety, tym razem nie chodzi o sukcesy w sportach motorowych, a o złapanie jednego z polskich mistrzów świata na dopingu. Sprawa jest bardzo poważna, a los sportowca jest monitorowany na bieżąco przez przedstawicieli jego klubu, którzy w obliczu dyskwalifikacji młodego żużlowca stracą jednego ze swoich najbardziej wartościowych członków teamu.

Zmarł młody piłkarski talent. Poniósł przykrą śmierć w wypadku, który przyprawia o dreszczeZmarł młody piłkarski talent. Poniósł przykrą śmierć w wypadku, który przyprawia o dreszczeCzytaj dalej

Żużel. Polski mistrz świata przyłapany na dopingu

Według doniesień medialnych sportowcem przyłapanym na stosowaniu substancji wspomagających jest Maksym Drabik. Młodzieżowy, indywidualny mistrz świata jest jedną z najważniejszych postaci tego sezonu PGE Ekstraligi, a jego wynik 2,136 punktu na mecz plasuje go w dziesiątce klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ligi.

Jeśli plotki o zażywaniu substancji się potwierdzą, Betard Sparta Wrocław będzie mieć naprawdę duże problemy, ponieważ wrocławianie stracą swojego najlepszego żużlowca. Sprawa jest obecnie badana przez agencję antydopingową POLADA, która bada, czy substancje zażywane przez Polaka pomagały mu w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Jeśli znajdą się jakiekolwiek nieprawidłowości, zawodnik będzie miał niemałe problemy.

Klub komentuje sytuację żużlowca

Sytuacja żużlowca została skomentowana przez jego klub. Sparta Wrocław twierdzi, że w organizmie sportowca nie wykryto niedozwolonych substancji, a POLADA poprosiła wyłącznie o przedstawienie dodatkowych wyjaśnień, które mogłyby zaważyć o sportowej przyszłości żużlowca.

- WTS Sparta Wrocław oświadcza, że jest świadoma postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez POLADA wobec Maksyma Drabika. Podkreślamy jednak, że w organizmie zawodnika nie wykryto żadnych niedozwolonych substancji. POLADA nie zawiesiła zawodnika, poprosiła jedynie o dodatkowe wyjaśnienia, w związku z oświadczeniem zawodnika złożonym podczas kontroli antydopingowej o przyjęciu na kilka dni przed zawodami substancji nawadniających organizm. Działanie to zostało zaordynowane przez klubowego lekarza i było podyktowane stanem zdrowia żużlowca - czytamy w oświadczeniu Sparty Wrocław.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Legia Warszawa traci swoją największą gwiazdę, transfer już zimą
  2. Tata Lukasa Podolskiego zdradził informację na temat jego przenosin. Ważna wiadomość dla fanów Górnika
  3. Angielski gigant zainteresowany sprowadzeniem Krzysztofa Piątka. Polak może zagrać w Lidze Mistrzów
  4. Znamy plany transferowe Bayernu Monachium. Lewandowski będzie zawiedziony
  5. Piękna sędzia z Polski wychodzi za mąż. Oświadczył jej się znany sędzia (FOTO)
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News