Kamil Stoch skoczek
Eurosport
Autor Piotr Bernaciak - 23 Września 2020

Kamil Stoch. Dziękujemy za wszystkie wygrane i wielką radość

Zwycięstwa Kamila Stocha liczyć możemy obecnie w dziesiątkach. Reprezentant Polski w skokach narciarskich od wielu lat prezentuje się znakomicie na światowych skoczniach i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie także w kolejnym sezonie.

Zwycięstwa naszego najlepszego skoczka stały się już niemalże oczywistością dla wszystkich kibiców z naszego kraju. To właśnie Kamil Stoch miał zostać następcą Adama Małysza i mimo tego, że ciążyła na nim gigantyczna presja, to już teraz można powiedzieć, że spełnił absolutnie wszystkie oczekiwania. Nasz najlepszy reprezentant odniósł tak wiele sukcesów, że trudno jest je policzyć.

Przez wiele lat wydawało się, że znalezienie godnego następcy Adama Małysza będzie właściwie niemożliwe. Wszystko przez to, że trudno było dorównać tak wielkiej postaci, która deklasowała wszystkich na całym świecie. Gdy jednak przyszło wejść w buty naszego skoczka numer jeden, to Kamil Stoch pokazał, że być może jest nawet jeszcze lepszy od wielkiego poprzednika.

Dziś sukcesy Kamila Stocha są tak wielkie, że wymieniać je trzeba by bardzo długo. Liczne sukcesy na igrzyskach olimpiadzie, wiele wygranych konkursów w Pucharze Świata i nieprawdopodobna wręcz powtarzalność kolejnych skoków sprawiają, że mimo upływu lat to właśnie Kamil Stoch dalej zaliczany jest do światowej czołówki. Nawet przy nieco gorszym sezonie wciąż ma pewne miejsce w czołowej dziesiątce na świecie.

Pozostaje nam właściwie mieć nadzieję, że gdy Kamil Stoch zdecyduje się na zakończenie kariery, to inni nasi skoczkowie z młodszego pokolenia dadzą radę zastąpić go udanie. Na razie jednak możemy cieszyć się, że to właśnie Stoch jest wciąż na szczycie w swojej dyscyplinie i nie zanosi się na to, by miało to ulec zmianie w ciągu najbliższych miesięcy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News