Trener Ajaxu Amsterdam Erik ten Hag
HENNING BAGGER/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 3 Listopada 2020

Niespotykany pech Ajaxu Amsterdam. I to tuż przed Ligą Mistrzów

Ajax Amsterdam już dziś rozegra swój trzeci mecz w ramach Ligi Mistrzów. Holendrzy zmierzą się w Dani z FC Midtjylland i choć z pozoru to spotkanie wydaje się dosyć prostym wyzwaniem, to dla zespołu ze stolicy Holandii może okazać się bardzo trudne. Wszystko przez wielki pech, jaki spotkał ekipę prowadzoną przez Erika ten Haga.

Ajax Amsterdam trafił w tym sezonie do dosyć trudnej grupy Ligi Mistrzów. Holendrzy mierzą się bowiem z Liverpoolem oraz rewelacją poprzedniej edycji, czyli Atalantą Begramo, a także FC Midtjylland.

I to właśnie z tym ostatnim zespołem zmierzą się dziś podopieczni Erika ten Haga. Jednak szkoleniowiec Ajaxu musi pokonać się potężny problem.

Koronawirus zaatakował drużynę z Amsterdamu i wykluczył z gry kilkunastu piłkarzy w tym kilku członków wyjściowej jedenastki. Szkoleniowiec Synów Bogów może mieć ogromne kłopoty ze skompletowaniem wystarczającego składu.

Ajax Amsterdam w tarapatach. Koronawirus zaatakował jego piłkarzy

Koronawirus dręczy nie tylko zespoły PKO BP Ekstraklasy. Niestety za granicą zespoły piłkarskie również mają problem, aby uchronić się przed zakażeniami.

Tym razem padło na piłkarzy Ajaxu Amsterdam. Aż 11 graczy mistrza Holandii otrzymało pozytywne wyniki testów.

Niestety, ale w takiej sytuacji Erik ten Hag stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest skompletowanie składu na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów.

Piłkarze pierwszego składu zarażeni, a dziś Liga Mistrzów

Ze wspomnianych 11 zarażonych piłkarzy Ajaxu Amsterdam, aż 5 to członkowie pierwszego składu. Mowa o taki zawodnikach jak: Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad, Davy Klaassen, Dušan Tadić oraz André Onana.

To kluczowe filary, bez których Ajax będzie musiał sobie poradzić. Na szczęście ich dzisiejszym rywalem będzie akurat najsłabszy zespół w grupie, co może Holendrom „ujść na sucho”.

Całe szczęście, że jest to dopiero etap fazy grupowej. Dużo gorzej byłoby w przypadku, gdyby dzisiejsze spotkanie było kolejnym etapem rundy pucharowej.

Spotkanie FC Midtjylland – Ajax Amsterdam rozpocznie się dziś o 21:00. Już od 20:50 będzie można obejrzeć je na kanale Polsatu Sport Premium 3.

Źródło: transfery.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News