Kazuyoshi Miura
Autorstwa norio nakayama, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49741735
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Kwietnia 2024

Kazuyoshi Miura – najstarszy piłkarz na świecie

Wielu fanów piłki nożnej, a w szczególności tych, którzy marzą o karierze piłkarskiej, zastanawia się, jak długo można pozostawać aktywnym zawodowo piłkarzem. W większości przypadków gwiazdy futbolu kończą swoją przygodę na murawie w wieku ok. 40 lat. Nadal jednak pozostają aktywni w świecie piłki nożnej, piastując funkcje trenerów lub ekspertów. Niemniej, japoński napastnik Kazuyoshi Miura, zupełnie nie przejmuje się swoim wiekiem, realizując się jako sportowiec jeszcze w wieku 57 lat! Kim jest Kazuyoshi Miura i co jest sekretem jego genialnej formy?

Kazuyoshi Miura – kim jest najstarszy piłkarz na świecie?

Kazuyoshi Miura to japoński piłkarz grający na pozycji napastnika, który przekonuje, że w futbolu wiek to rzeczywiście tylko liczba, a grać w piłkę każdy może – trochę lepiej, trochę gorzej, choć w przypadku Miury powiemy raczej, że lepiej. Kazu, bo tak zwracają się do niego jego fani, przez 10 lat (od 1990 do 2000 roku) grał w reprezentacji Japonii z niemałymi sukcesami osobistymi – w 89 występach zdobył dla swojego kraju aż 55 bramek.

Swoją seniorską karierę Kazuyoshi Miura rozpoczął już w 1986 roku w brazylijskim klubie Santos FC. Od tego czasu cały czas daje z siebie wszystko na boisku, czym zdobywa uznanie stale rosnącej rzeszy fanów. Najdłużej związany był z japońskim klubem Yokohama FC – aktualnie gra w barwach drugoligowej portugalskiej drużyny Oliveirense Futebol.

Trudno wyrokować, co dokładnie odpowiada za tak fenomenalną formę Miury – stawiać można zarówno japoński klimat, zdrowe żywienie, jak i nieprawdopodobny hart ducha. Jedno jest pewne – inspirujący Kazuyoshi Miura każdym strzałem na bramkę, każdym podaniem i każdym przejęciem piłki udowadnia, że dzięki żelaznej dyscyplinie i niegasnącej ambicji, wszyscy ludzie mogą mieć pełną kontrolę nad meczem swego życia, odwlekając ostatni gwizdek sędziego i nie schodząc do szatni, nie posmakowawszy swego osobistego zwycięstwa.

Bądź jak Miura – zadbaj o swoją witalność bez względu na wiek

Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się futbolem, z całą pewnością docenią postać Kazu. To człowiek, który udowadnia, że nie musimy „ze sceny schodzić niepokonani” – możemy na niej trwać zwycięscy tak długo, jak tylko nam się zamarzy.

I chociaż odpowiednie nastawienie psychiczne jest kluczem do sukcesu na każdej płaszczyźnie, to jednak nie ulegnie żadnej wątpliwości fakt, że dbałość o swoje zdrowie i kondycję jest tutaj istotna. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto zacząć od podstaw – zdrowa dieta, odpowiednia higiena snu, właściwa pielęgnacja i oczywiście jak największa dawka aktywności fizycznej to pierwszy krok ku temu, by osiągać szczyty swoich możliwości.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News