Mistrzostwa Świata w piłce nożnej
fot. Materiały Partnerskie
Autor Artykuł Sponsorowany - 22 Kwietnia 2021

Pytania przed Euro 2020 – kto faworytem, jakie szanse Polski?

Każdy dzień przybliża nas do wyczekiwanego turnieju – Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tym razem fani czekali nie cztery, a pięć lat na ten turniej. Pytań przed czerwcem nie brakuje, również tych dotyczących biało-czerwonych.

Już wiadomo, że to będzie wyjątkowy turniej i nie chodzi o wyniki, nowego mistrza Europy, czy poziom. Tego bowiem nie da się stwierdzić na sto procent. Ale Euro 2020 z powodu pandemii, całej otoczki i niepewności panującej od dawna, zostanie zapamiętane w historii. Udział reprezentacji Polski sprawia, że i z tego powodu będzie o tych mistrzostwach głośniej. Kibice czekają na koniec rozgrywek ligowych, ale już odliczają dni do Euro 2020. Pytań odnośnie tego turnieju jest bardzo wiele, podobnie jak niewiadomych. W jakiej formie zawodnicy przyjadą po wyczerpującym sezonie? Czy rok różnicy mógł coś zmienić? Jak pandemia się na nich odbiła? Czy ograniczona liczba kibiców wpłynie na emocje? To ogólne pytania, ale od zawsze kibiców interesuje, jak pójdzie biało-czerwonym, kto będzie mistrzem Europy, a kto królem strzelców Euro 2020?

Oferta na Euro 2020 się rozrasta

Na te pytania każdy kibic, gracz może spróbować odpowiedzieć, wytypować w zakładach bukmacherskich. Każdy bukmacher w Polsce (i nie tylko) szykuje się na Euro 2020. Oferta istnieje od kilku miesięcy, ale regularnie jest poszerzana i wzbogacana, a najlepsze dopiero przed nami, bo okres maj-czerwiec ma być czasem promocji i niespodzianek dla fanów futbolu. Niemniej już teraz można obstawiać mecze Polski w grupie E. Reprezentacji Polski dedykowana jest cała grupa zdarzeń – liczba punktów, bramek, gole „Lewego”, jak daleko zajdą-biało-czerwoni? To przykładowe zakłady z oferty firmy STS, lidera polskiej branży bukmacherskiej.

Na co stać biało-czerwonych?

Wiadomo, że koszula bliższa ciału i sprawy reprezentacji Polski są najważniejsze. Zmiana selekcjonera, nowy pomysł na drużynę i pierwsze mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Świata wprowadziły więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Celem Polski na Euro 2020 będzie awans z grupy i tutaj szanse są znacznie większe niż na awans na mundial w katarze. Widać to po kursach u bukmacherów. Faza pucharowa jest w zasięgu, ale trzeba wygrać pierwszy mecz ze Słowacją.

Kto faworytem Euro 2020?

Zakochani w futbolu kibice zastanawiają się kto będzie mistrzem Europy. Na Euro 2016 o to miano w finale walczyła Francja z Portugalią, a tytuł trafił do tych drugich, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali po rzutach karnych Polskę. Teraz grono kandydatów do zwycięstwa jest szerokie… jak nigdy. W latach 60 czy 70. XX wieku, czyli na początku historii meczów o ME cztery, a potem osiem drużyn miało w ogóle możliwość walki o trofeum. Teraz ośmiu to jest faworytów do wygrania Euro 2020. Widać to w analizach i wypowiedziach ekspertów, jak i u bukmachera. Kursy na zwycięstwo na Euro 2020 są w miarę podobne właśnie w gronie ośmiu reprezentacji. Oto one:

  • Anglia – świetni w eliminacjach, szeroka kadra, wiele talentów
  • Francja – aktualnie mistrzowie świata, finaliści Euro 2016, ogromny potencjał kadrowy
  • Belgia – utalentowane pokolenie, pokazują dobry futbol od kilku lat, zgani
  • Hiszpania – nowe pokolenie głodne sukcesu, dobry trener, ogromny potencjał indywidualny, jak i zespołowy
  • Włochy – zgrani, lepsi z każdym meczem, ogromny postęp w ostatnim czasie, świetnie taktycznie
  • Portugalia – obrońcy tytułu, wielu solidnych piłkarzy, Cristiano Ronaldo wciąż może pomóc
  • Niemcy – nigdy nie można ich lekceważyć, młodzi będą chcieli się pokazać, solidni i zdyscyplinowani
  • Holandia – sporo talentów i graczy z najwyższej półki, głodni sukcesu, pewni siebie

Gdybyśmy mieli dziś wytypować finał Euro 2020 to byłby to mecz Anglii z Włochami, ale sytuacja jest tak rozwojowa, że każda z wyżej wymienionych drużyn może zajść tak daleko. Poza tym to turniej na którym decydować będzie wiele czynników i detali. Dlatego kibice tak kochają piłkę nożną!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł Sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News