reprezentacja Polski kontuzja
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 11 Lutego 2021

Reprezentacja Polski: Jacek Góralski nie pojedzie na Euro. Kontuzja więzadeł krzyżowych

Reprezentacja Polski w czwartek usłyszała dramatyczne informacje. Jacek Góralski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i na pewno ominą go marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata i czerwcowe Euro 2020. Zawodnik urazu doznał w towarzyskim meczu Kairata Ałmaty z białoruskim Ruchem Brześć (0:2). To kolejne osłabienie polskiej kadry przed mistrzostwami Europy.

  • Reprezentacja Polski w czwartek została mocno osłabiona
  • Jacek Góralski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i zabraknie go w kadrze na Euro 2020
  • To kolejne osłabienie reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy

Reprezentacja Polski po raz kolejny została osłabiona. Choć do mistrzostw Europy pozostaje niemal pół roku, to w czwartek stało się jasne, że na turnieju zabraknie Jacka Góralskiego. Polski pomocnik zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie.

O problemach kadrowicza jako pierwszy napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. - Pechowy okres... następny kadrowicz z problemami (wiązadła) - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej po południu.

Reprezentacja Polski osłabiona przed Euro 2020

Kilka godzin później stało się jasne, że chodzi o Góralskiego. PZPN na portalu Łączy nas piłka potwierdził, że polski pomocnik doznał urazu w meczu kontrolnym Kairata Ałmaty z białoruskim Ruchem Brześć (0:2).

28-letni piłkarz jest już po badaniach u lekarza reprezentacji Jacka Jaroszewskiego, który potwierdził diagnozę. Teraz piłkarza czeka operacja rekonstrukcji więzadeł i wielomiesięczna rehabilitacja.

Nagranie z Robertem Lewandowskim w akcji podbija internet (WIDEO)Nagranie z Robertem Lewandowskim w akcji podbija internet (WIDEO)Czytaj dalej

- Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, ale piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego, jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią - przekazał lekarz kadry cytowany przez portal.

Polskiego pomocnika ominie pierwsza połowa sezonu w lidze kazachskiej (grają tam systemem wiosna-jesień). Poprzedni rok był dla niego znakomity. Razem z Karatem w listopadzie zdobył mistrzostwo kraju.

Jacek Góralski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie

Góralski od Kazachstanu trafił w styczniu ubiegłego roku. W zespole z Kazachstanu bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i sezon zakończył z 18. meczami na koncie, a do tego obejrzał 8 żółtych kartek.

W ostatnich miesiącach Góralski wyrastał na jeden z pewnych punktów reprezentacji Polski. Zapewne mógłby liczyć na powołanie na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata od nowego selekcjonera kadry Paulo Sousy. Do tego, gdyby nie uraz najpewniej znalazłby się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy.

To kolejne osłabienie reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach. Pod koniec grudnia po raz drugi w ciągu roku więzadła krzyżowe zerwał Krystian Bielik. 22-latek podobnie jak Góralski na pewno nie pojedzie na czerwcowy turniej.

Polacy na mistrzostwach Europy zagrają w grupie ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. W marcu Biało-Czerwoni zagrają trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. Najbliższymi rywalami kadry trenera Sousy będą Węgry, Andora i Anglia.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News