Przeprosiny Marcin Gortat
PZPN kibice
Iberion
Autor Łukasz Kowalski - 9 Lutego 2021

PZPN złoży wniosek o otwarcie stadionów

PZPN chce powrotu kibiców na stadiony. W poniedziałek pojawiły się informacje, że za takim rozwiązaniem ma lobbować Zbigniew Boniek. We wtorek przedstawiciele związku wzięli udział w posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Na razie brakuje konkretów w sprawie, ale media dotarły do informacji, że oficjalne pismo do rządu ma zostać wysłane jeszcze w tym tygodniu.

  • PZPN chce powrotu kibiców na trybuny
  • We wtorek przedstawiciele związku wzięli udział w posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki
  • Na razie brakuje konkretów dotyczących wpuszczenia kibiców na stadiony
  • Władze PZPN-u w tym tygodniu mają wysłać do rządu pismo w sprawie powrotu kibiców na stadiony

PZPN szykuje plan powrotu kibiców na stadiony. Wszystko w związku z tym, że luzowane są kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Otwarte zostały m.in. obiekty sportowe na świeżym powietrzu, a fani wciąż nie mogą z trybun wspierać swoich ulubieńców.

Informację o szykowanym przez PZPN planie powrotu kibiców w poniedziałek przekazał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Zgodnie z jego informacjami, we wtorek przedstawiciele związku wzięli udział w wirtualnym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W spotkaniu nie brał udziału prezes Zbigniew Boniek.

PZPN planuje powrót kibiców na trybuny

W imieniu związku występowali Marek Doliński, dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN oraz Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Krajowych Rozgrywek PZPN.

Interia informuje, że na posiedzeniu zabrakło konkretów. Sebastian Staszewski podał, że w rozmowach nie padła data ewentualnego powrotu kibiców na trybuny, ani prośba do premiera o zmiany w obowiązującym rozporządzeniu.

Media są pewne: oto nowy trener Arkadiusza MilikaMedia są pewne: oto nowy trener Arkadiusza MilikaCzytaj dalej

Dziennikarz informuje, że odpowiednie pismo ma zostać wysłane jeszcze w tym tygodniu. - O powrocie ludzi na trybuny faktycznie było niewiele. Temat "otwarcia" stadionów pojawił się w wystąpieniu Marka. Natomiast odpowiednią osobą, aby wypowiadać się na temat tego projektu, jest prezes Boniek - powiedział Wachowski w rozmowie z Interią.

Zgodnie z informacjami podanymi w poniedziałek przez Włodarczyka, związek ma planować, aby kibice na stadionach Ekstraklasy pojawili się już 1 marca. Na razie fani mogliby zająć zapewne od 20 do 50% pojemności trybun.

PZPN w tym tygodniu ma wysłać do rządu pismo w sprawie kibiców

- Rekomendacje w tej sprawie mogą wydać premierowi Morawieckiemu minister zdrowia, Rada Medyczna, albo Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tym bardziej zastanawiające jest takie działanie PZPN - skomentowała dla Interii osoba z otoczenia premiera.

- Poza tym publikowanie informacji o rozmowach w sprawie otwierania stadionów zostało odebrane fatalnie, jako próba wywarcia wpływu za pomocą mediów. A takie decyzje nie będą publikowane pod wpływem pana Bońka albo kogoś innego, a w oparciu o fachowe analizy - dodało źródło portalu.

We wtorkowym posiedzeniu Komisji udział wziął również prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, który reprezentował kluby. Otwarcie stadionów dla kibiców jest bardzo istotne dla polskich zespołów. Dzięki sprzedaży biletów kluby mogłyby podreperować swoje budżety. Raport Deloitte sprzed 1,5 roku wskazał, że kluby Ekstraklasy dzięki sprzedaży biletów zarobiły 90 milionów złotych.

Po raz ostatni kibice na stadionach pojawili się na początku października. Podczas ostatniej kolejki ligowej fani dali upust swoim emocjom. Na stadionach m.in. w Gdańsku, Gliwicach czy Poznaniu pojawiły się transparenty z napisami "Otwierać stadiony".

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News