Arkadiusz Milik Olympique Marsylia
FRANCOIS LO PRESTI/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lutego 2021

Media są pewne: oto nowy trener Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik i jego Olympique Maryslia wciąż pozostają bez nowego trenera. Zespół tymczasowo prowadzi Nasser Larguet, a klub usilnie poszukuje następcy. Według najnowszych doniesień OM mają prowadzić zaawansowane z byłym selekcjonerem Chile oraz reprezentacji Argentyny, a obecnie trenerem Atletico Mineiro, Jorge Sampaolim.

  • Arkadiusz Milik i jego koledzy nadal nie mają trenera
  • Olympique Marsylia prowadzi jednak rozmowy z Jorge Sampaolim
  • Według doniesień ma on być pierwszym wyborem OM

Arkadiusz Milik dopiero co trafił do Olympique’u Marsylia, a już musiał pożegnać się z pierwszym trenerem. Andre Villas-Boas podał się do dymisji. Jednak władze OM nie tylko nie przyjęły dymisji szkoleniowca, ale same go zwolniły i na dodatek wszczęły wobec Portugalczyka postępowanie dyscyplinarne.

Wszystko przez odważne wypowiedzi Villasa-Boasa, które miały naruszyć dobro klubu. Jednak były już trener OM był sfrustrowany panującym w klubie chaosem oraz faktem, że jego włodarze nie liczyli się z jego prośbami odnośnie transferów. Teraz, jak podają media, nowym opiekunem marsylskiego zespołu ma zostać Jorge Sampaoli.

Pilne wiadomości o PŚ w skokach w Rasnovie. Konkurs dojdzie do skutkuHubert Hurkacz odpadł z pierwszej rundy Australian OpenCzytaj dalej

Szkoleniowiec z dużym doświadczeniem

Jorge Sampaoli jest trenerem z bardzo dużym bagażem doświadczeń. Argentyńskiego szkoleniowca w Europie poznano przede wszystkim z pracy w reprezentacji Chile. Doprowadził on ją do zwycięstwa w Copa America w 2015, a rok wcześniej zakwalifikował się z chilijską kadrą do Mistrzostw świata w Brazylii, która doszła wówczas do 1/8 finału. Warto podkreślić, że Sampaolego wybrano najlepszym trenerem eliminacji do tego turnieju w Ameryce Południowej.

Po przygodzie z reprezentacją Chile Jorge Samapoli został trenerem Sevilli. Była to jego pierwsza i jedyna jak do tej pory praca w Europie. Jednak epizod w Hiszpanii był niezwykle krótki oraz bardzo nieudany, bowiem skończył się na 27 spotkaniach, w trakcie których Sevilla zanotowała 14 porażek i dwunastokrotnie podzieliła się punktami.

Niedługo później Jorge Sampaoli został selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Ta przygoda również była zdecydowanie niepomyślna. Co prawda Leo Messi i spółka awansowali na mundial w Rosji, ale podczas niego doszło do scen, które na zawsze zapisały się w historii piłki nożnej, kiedy Sampaoli pytał swojego kapitana, o to, kogo ma wpuścić na boisko. Było wówczas widać, że selekcjoner nie panuje nad tym, co dzieje się w jego drużynie.

Jorge Sampaoli trenerem Arkadiusza Milika?

Jorge Sampaoli od zeszłego roku pracuje w Brazylijskim Atletico Minerio. Aktualnie zespół plasuje się na 3 miejscu w tabeli. Według medialnych doniesień władze Olmypique’u Maryslia prowadzą intensywne rozmowy z włodarzami klubu z Mineiro. Ponoć druga strona ma być pozytywnie nastawiona, co do odejścia swojego trenera.

RMC Sport donosi, że Sampaoli do Francji mógłby przybyć najwcześniej pod koniec lutego, ponieważ chciałby on dokończyć sezon z obecnym klubem, a ostatni mecz zaplanowano na 26 dzień miesiąca.

Na razie nie jest przesądzone, czy 60-letni Argentyńczyk zostanie nowym szkoleniowcem Arkadiusza Milika i jego kolegów, ale z informacji medialnych wynika, iż rozmowy są naprawdę bardzo zaawansowane.

Źródło: Transfery.info

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News