Upadek Skoki
screen - transmisja Eurosport1
Autor Łukasz Kowalski - 7 Lutego 2021

Porażający upadek podczas konkursu skoków w Hinzenbach. Zawodniczka trafiła do szpitala

Upadek norweskiej skoczkini narciarskiej Eirin Marii Kvandal wstrząsnął kibicami. 19-letnia zawodniczka nie była w stanie ustać dalekiego skoku podczas zawodów Pucharu Świata kobiet w austriackim Hinzenbach. Norweżka po fatalnie wyglądającym upadku nie była w stanie sama zejść z zeskoku i od razu trafiła do szpitala.

  • Upadek norweskiej skoczkini narciarskiej wstrząsnął kibicami skoków
  • 19-letnia Eirin Maria Kvandal fatalnie upadła w drugiej serii konkursu w austriackim Hinzenbach
  • Zawodniczka trafiła już do szpitala, gdzie przejdzie dokładne badania

Upadek norweskiej zawodniczki podczas zawodów Pucharu Świata Kobiet stał się jednym z najważniejszych tematów sportowej niedzieli. 19-letnia Eirin Maria Kvandal w drugiej serii konkursu w austriackim Hinzenbach zaliczyła fatalny upadek.

Młoda Norweżka od początku sezonu znajduje się w wyśmienitej formie. Jest jedną z najdalej skaczących uczestniczek Pucharu Świata, ale ma problemy z lądowaniem przy dalszych odległościach. W tym sezonie upadła już trzy razy.

Upadek norweskiej skoczkini narciarskiej wstrząsnął kibicami

Ten ostatni, trzeci upadek może mieć dla niej przykre konsekwencje. Norweżka w drugiej serii na skoczni w Hinzenbach skoczyła 88 metrów, ale po lądowaniu zachwiała się i z wygiętym prawym kolanem runęła na zeskok.

Kvandal bezwładnie sunęła po zeskoku, a już po chwili znalazły się przy niej służby medyczne. Zawodniczka trzymała się za prawe kolano i nie była w stanie samodzielnie zejść ze skoczni. Od razu została przetransportowana do pobliskiego szpitala.

Dawid Kubacki o krok od rekordu skoczni. Zabrakło tak niewieleDawid Kubacki o krok od rekordu skoczni. Zabrakło tak niewieleCzytaj dalej

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat stanu zdrowia Norweżki. Cała sytuacja wyglądała na bardzo groźną, szczególnie że Kvandal straciła przytomność. - Eirin jest już przytomna i została wysłana do szpitala. Skarżyła się na ból w prawym kolanie - przekazał trener zawodniczki w rozmowie z norweską telewizją.

Po fatalnym wypadku Kvandal media sugerują, że zawodniczka przy upadku mogła zerwać więzadła krzyżowe w kolanie. Jeżeli tak się stało, to 19-latki nie zobaczymy już w tym sezonie na skoczni.

Dramatyczny upadek 19-letniej Norweżki

To kolejne problemy ze zdrowiem 19-letniej zawodniczki. Kvandal zmaga się ze skoliozą, czyli skrzywieniem kręgosłupa. Zawodniczka w grudniu 2018 roku przeszła operację, podczas której wstawiono jej do kręgosłupa dwadzieścia dwie metalowe śruby.

Skoczkini w tym sezonie, niemal dokładnie dwa lata po rozległej operacji odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Kvandal okazała się najlepsza dwa tygodnie temu podczas zawodów w słoweńskim Lubnie.

Dzięki swoi dobrym występom 19-latka zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet. W piątkowym konkursie na skoczni w Hinzenbach zajęła trzecie miejsce. W niedzielę została sklasyfikowana na 15. miejscu.

Niedzielny konkurs wygrała Sara Takanashi. Dla Japonki to było już 59. zwycięstwo w karierze. Podium uzupełniły Nika Kriznari i Silje Opseth. Jedyna Polka, która przebrnęła przez kwalifikacje, Kinga Rajda zajęła 32. miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=3JG3Keqqi_g

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News