Skoki narciarskie pilne
EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 15 Lutego 2021

Znamy skład kadry skoczków na mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym startują już 23 lutego. W Polsce liczymy bardzo na udane występny naszych skoczków, którzy miejmy nadzieję, powalczą o medale. Michal Doleżal podał listę zawodników, którzy pojadą na światowy czempionat do Oberstdorfu. Patrząc na formę reprezentantów Polski ostatnich tygodniach, Czech mógł mieć niemały problemy, aby wybrać ostateczną szóstkę.

  • Michal Dolezal podał kadrę Polaków na MŚ w Oberstdorfie
  • Na zawody pojedzie 6 reprezentantów: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny
  • Selekcjoner tylko w jednym konkursie będzie mógł wystawić więcej niż 4 skoczków

Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, których gospodarzem będzie niemiecki Oberstdorf. Impreza potrwa od 23 lutego, do 7 marca.

Trener naszej kadry z pewnością nie miał łatwego wyboru, bowiem polscy skoczkowie w ostatnim czasie nie prezentują nadzwyczajnej dyspozycji, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Jednak wybór Doleżala wydaje się uzasadniony, biorąc pod uwagę fatalną formę takich zawodników jak Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, czy Aleksander Zniszczoł.

Michal Doleżał podał skład na MŚ w Oberstdorfie

Zgodnie z wyborem Michala Doleżala na MŚ w Oberstdorfie pojadą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Nasi skoczkowie wezmą udział prawdopodobnie w 4 konkursach. Pierwszym z nich będzie konkurs na skoczni K95, 27 lutego, gdzie będziemy mogli wystawić 5 zawodników. Jest to możliwe dzięki temu, że Dawid Kubacki będzie bronił tytułu sprzed 2 lat. Następnie, jeśli nasza reprezentacja zgłosi drużynę, to dwóch polskich skoczków powinno wziąć udział w konkursie mikstów 28 lutego, wraz z dwoma zawodniczkami, choć na razie Łukasz Kruczek nie ogłosił składu żeńskiej kadry.

Adam Małysz o dyskwalifikacji Andrzeja Stękały: Adam Małysz o dyskwalifikacji Andrzeja Stękały: "Andrzej tego nie dopilnował"Czytaj dalej

W dalszej kolejności Polacy wystartują w konkursie indywidualnym 5 marca na znanym z Turnieju Czterech Skoczni obiekcie Schattenbergschanze o punkcie konstrukcyjnym K120. Na końcu 6 marca reprezentacja Polski powalczy o tytuł drużynowych mistrzów świata.

W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w Rasnovie

Wspomniana wyżej szóstka, naszych zawodników uda się również na najbliższe zawody Pucharu Świata, które po raz drugi w historii zagoszczą do rumuńskiego Rasnova. Sztab zastanawiał się wraz z Kamilem Stochem, czy nie byłoby lepiej, aby nasz mistrz pozostał w kraju i popracował spokojnie nad dyspozycją, ale ostatecznie postanowiono, że trzykrotny mistrz olimpijski uda się wraz z kolegami do Rumunii.

Zawody odbędą się dosyć nietypowo, bowiem w dniach 19 i 20 lutego, czyli w piątek i sobotę. W piątek rozegrany zostanie tylko 1 konkurs indywidualny, a w sobotę jedyne w tym sezonie zawody mikstów, które można uznać za próbę przed mistrzostwami świata.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News