Przeprosiny Marcin Gortat
Rasnov skoki
via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 16 Lutego 2021

Austriaccy skoczkowie z czołówki nie wystąpią w Rasnovie. Kadra wystawi rezerwy

Rasnov będzie ostatnim przystankiem skoczków narciarskich przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Na zawody w Rumunii nie stawi się kilka gwiazd światowych skoków. We wtorek stało się jasne, że w najbliższy weekend w Pucharze Świata zabraknie gwiazd austriackich skoków. Do tego w Rasnovie zabraknie czołowych skoczków ze Słowenii.

  • Rasnov w najbliższy weekend będzie gościł zawody Pucharu Świata
  • Konkursy na rumuńskiej skoczni są bezpośrednim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie
  • Na konkursach w Rumunii zabraknie czołowych skoczków z Austrii i Słowenii

Rasnov będzie ostatnim przystankiem skoczków przed mistrzostwami świata Oberstdorfie. Tydzień po zawodach w Rumunii zawodnicy pojadą do Niemiec walczyć o medale. To właśnie do tej imprezy skoczkowie chcą się jak najlepiej przygotować.

Dlatego też część trenerów decyduje się na spokojne treningi zamiast rywalizacji w Pucharze Świata. Ten sposób przygotowania do imprezy wybrali Austriacy, którzy zdecydowali, że do Rumunii nie pojadą największe gwiazdy drużyny.

Rasnov ostatnim przystankiem skoczków przed mistrzostwami świata

Sztab szkoleniowy Austrii zdecydował się na spokojne treningi w kraju, a wszystko przez to, że obecnie bardzo trudno wskazać jakiegokolwiek skoczka, który mógłby skutecznie rywalizować o medale w Oberstdorfie. Najwyżej sklasyfikowany z Austriaków w Pucharze Świata jest Daniel Huber, który zajmuje 13. miejsce.

Tym samym nie zobaczymy na skoczni w Rasnovie Hubera, Stefana Krafta czy Jana Hörla. Zamiast nich do Rumunii polecą skoczkowi, którzy niedawno wywalczyli złoty medal na mistrzostwach świata juniorów w Lahti.

Nowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęNowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęCzytaj dalej

Kadrę Austriaków na konkursy w Rasnovie będą tworzyć: Elias Medwed, Daniel Tschofenig, Niklas Bachlinger, David Haagen, a do tego Marco Woergoetter, Ulrich Wohlgenannt i Manuel Fettner.

W Rumunii zabraknie także czołowych skoczków ze Słowenii. Słoweńcy pojadą do Rasnova w okrojonym składzie przez koronawirusa. Jedna z osób w kadrze otrzymała wynik pozytywny i federacja zdecydowała się nie wysyłać całego składu.

Zawody w Rumunii bez kilku światowych gwiazd

- W Rasnovie wystartują Ziga Jelar, Tilen Bartol, Cene Prevc i Jerne Presecnik. Nie jedziemy do Rumunii pełnym składem, bo koronawirus pojawił się w drużynie, która startowała w Pucharze Kontynentalnym. Nie chcemy więc mieszać zawodników, którzy mogą wystartować w mistrzostwach świata z tymi, którzy potencjalnie mogą się zarazić za kilka dni - powiedział dyrektor sportowy Gorazd Pogorelcnik.

Wiadomo, że w składzie reprezentacji Słowenii na mistrzostwa świata znajdą się Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Peter i Domen Prevc. Cała czwórka zostanie w kraju, gdzie będzie trenować do mistrzostw świata.

Po niedzielnym konkursie w Zakopanem karty odkrył także trener Polaków Michal Doleżal. Biało-Czerwomi do Oberstdorfu pojadą w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Polacy w komplecie pojawią się na zawodach w Rasnovie. Z racji tego, że nasza kadra w zawodach Pucharu Świata może wystawić siedmiu skoczków, to do Rumunii pojedzie jeszcze Paweł Wąsek. Na piątek zaplanowany jest konkurs indywidualny, a na sobotę drużyn mieszanych.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News