Wyrzut z autu
@football_l5/Twitter
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Lutego 2021

Najlepszy aut w historii piłki nożnej? Nader Mohammadi zadziwił świat (WIDEO)

Wyrzut z autu nie wydaje się niczym specjalnym, po prostu uważany jest za element gry w piłkę nożną. Niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji, że ktoś podczas jego wykonywania zrobi coś spektakularnego. Ta sztuka udała się jednak jednemu z irańskich piłkarzy, który według internautów wykonał jeden z najlepszych wyrzutów z autu w historii futbolu.

  • Irański piłkarz Nader Mohammadi wykonał niesamowity wyrzut z autu
  • Nagranie sytuacji z udziałem tego zawodnika podbija internet
  • Fani futbolu nie mają wątpliwości, że to jeden z najbardziej niezwykłych wyrzutów z autu w historii

Piłka nożna ma swoich specjalistów od wyrzutów z autu. Niegdyś byli to Rory Delap, Roberto Carlos, a nawet Tomasz Hajto. Dziś za jednego z fachowców w tym elemencie gry można uznać Arkadiusza Recę, który jest jego etatowym wykonawcą we włoskim Crotone oraz w reprezentacji Polski, gdy tylko znajduje się na murawie.

Jednak tak spektakularnego wyrzutu z autu w piłce nożnej nie widziano dawno. Nader Mohammadi w spotkaniu ligowym zrobił to w tak akrobatyczny sposób, że sięgając w pamięci podobnej rzeczy, przypomina się m.in. zdarzenie z mundialu w Rosji sprzed 3 lat.

Wyrzut za autu Nadera Mohammediego to dzieło sztuki

Nader Mohammadi to 23-letni obrońca występujący w irańskim Paykan FC. To, że wyrzuty z autu są specjalnością tego piłkarza, inni zawodnicy ligi wiedzieli od dawna, ale nikt się nie spodziewał, iż posiada on w tym elemencie aż tak wyjątkowe umiejętności.

Robert Lewandowski z golem w meczu z Arminią. Szalony mecz w MonachiumRobert Lewandowski z golem w meczu z Arminią. Szalony mecz w MonachiumCzytaj dalej

W trakcie ligowego meczu z Persepolis, który został rozegrany 2 dni temu, Mohammadi popisał się niezwykłą akrobacją podczas wyrzutu z autu, której nie powstydziłby się zawodowy gimnastyk.

Genialne prawda? Śmiało można stwierdzić, że piłka przeleciała kilkadziesiąt metrów, ale niestety ów wysiłek nie przyniósł zespołowi Paykan ani gola, ani zwycięstwa. Ekipa irańskiego „akrobaty” przegrała starcie 0:1, ale i tak po tym meczu najmniej mówi się o wyniku.


Do podobnego zdarzenia podczas mundialu w Rosji... no prawie

Irańscy piłkarze najwidoczniej słyną ze swoich gimnastycznych zdolności, ponieważ podczas mistrzostw świata w Rosji rozgrywanych w 2018 roku, podczas starcia Iranu z Hiszpanią jeden z zawodników tego pierwszego zespołu chciał spróbować czegoś podobnego. No właśnie, chciał....

Ostatecznie spektakularnego autu nie udało się wykonać. Trudno powiedzieć, czy zawodnikowi ten manewr się po prostu nie udał, czy ostatecznie Milad Mohamaddi z niego zrezygnował, bowiem moment był kluczowy. Jak można było dostrzec, mijały już ostatnie sekundy doliczonego czasu gry, a Hiszpania prowadziła 0:1. Ostatecznie zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego wygrali ten mecz po trafieniu Diego Costy.

Jednak był również śmiałek, któremu udała się podobna sztuka. Meksykański pomocnik Jose Juan Vazquez w identyczny sposób, co Nader Mohammadi wyrzucił piłkę z autu, a miało to miejsce podczas spotkania meksykańskich drużyn Pachuca i Leon.

To spotkanie rozegrano 19 maja 2014 roku. Drużyna Jose Juana Vazqueza wygrała je 0:2.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News