MLS Polacy
twitter.com/@CharlotteFC
Autor Łukasz Kowalski - 16 Lutego 2021

Jan Sobociński przenosi się do USA. Zagra w Major League Soccer

MLS powiększa swoją polską kolonię. Obrońca pierwszoligowego ŁKS-u Łódź Jan Sobociński podpisał kontrakt z nowym klubem ligi amerykańskiej Charlotte FC. Polski obrońca na razie dokończy sezon w Polsce, ale niewykluczone, że do Stanów Zjednoczonych wyleci dopiero pod koniec roku. 21-latek związał się z amerykańskim zespołem 3,5-letnią umową.

  • MLS powiększa swoją polską kolonię
  • Do Charlotte FC trafił Jan Sobociński z ŁKS-u Łódź
  • Młody polski obrońca dołączy do nowego zespołu dopiero po zakończeniu sezonu

MLS powiększyła się o kolejnego Polaka. Obecnie w lidze amerykańskiej występuje pięciu Biało-Czerwonych, a we wtorek stało się jasne, że w najbliższym czasie dołączy do nich jeszcze jeden zawodnik z Polski.

W poniedziałek Charlotte FC potwierdziło transfer Jana Sobocińskiego z ŁKS-u Łódź. O możliwym przejściu 21-letniego obrońcy do MLS mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz transfer stał się faktem.

MLS ma kolejnego Polaka w swoich szeregach

Sobociński związał się z amerykańskim klubem umową na 3,5 roku. Jednak najbliższe pół roku spędzi jeszcze na wypożyczeniu w macierzystym klubie. Zespół z Łodzi ma nadzieję, że zawodnik dołączy do nowego klubu dopiero pod koniec roku.

Charlotte FC to całkowicie nowy byt w MLS. Zespół formalnie powstał w grudniu 2019 roku, ale do rozgrywek ligowych dołączy dopiero w 2022 roku. Właśnie w tym władze łódzkiego klubu upatrują szansy na dłuższe wypożyczenie Sobocińskiego.

Nowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęNowe informacje w sprawie kontuzji Bielika. Polak będzie musiał poczekać na operacjęCzytaj dalej

Na podobne rozwiązanie nowy klub w MLS zdecydował się w przypadku innych zakontraktowanych zawodników. Chodzi o Sergio Ruiza z UD Las Palmas i Rileya McGree'a z Birmingham City.

O młodym polskim obrońcy zrobiło się głośno dzięki jego występom w ŁKS-ie na zapleczu Ekstraklasy. Dobra postawa zaowocowała nawet powołaniem do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Młody zawodnik ŁKS- trafił do Stanów Zjednoczonych

Sobociński był jednym z najważniejszych piłkarzy zespołu Jacka Magiery, który wystąpił na organizowanych w Polsce mistrzostwach świata do lat 20. Później zaliczył sześć występów w kadrze do lat 21.

Po awansie ŁKS-u do Ekstraklasy młody obrońca popełnił kilka błędów, po których zachwyty nad jego grą nieznacznie przycichły. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 27 spotkań w poprzednim sezonie i strzelił 2 gole.

W tym sezonie ponownie jest jednym z najważniejszych piłkarzy zespołu Wojciecha Stawowego. 21-latek na zapleczu Ekstraklasy zagrał w obecnych rozgrywkach już 14 spotkań i pewnie prowadzi zespół do ponownego awansu. ŁKS jest obecnie wiceliderem 1. Ligi.

- Janku, gratulujemy podpisania umowy i życzymy powodzenia w MLS! Zanim jednak zaczniesz realizować swój amerykański sen, mocno liczymy na Ciebie w walce o Ekstraklasę! - napisał ŁKS w komunikacie na stronie internetowej.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News