piłka nożna
Pixabay/derJani
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Kwietnia 2024

Ile zarabiają piłkarze Legii Warszawa?

Zarobki piłkarzy nie od dziś rozbudzają wyobraźnię zarówno fanów tego sportu, jak i obserwatorów gospodarki i świata finansów. W wielu przypadkach będziemy mogli mówić o sumach idących w miliony złotych miesięcznie, jednak niekoniecznie będzie to dotyczyć polskiego futbolu. Tak czy inaczej, zarobić można dużo – nie tylko za samą grę, ale również za zgodę na transfer, gdzie jednorazowa premia może wynosić kilkakrotność miesięcznego wynagrodzenia. Ile zarabiają największe gwiazdy piłki nożnej na świecie? Ile w tym kontekście płaci swoim zawodnikom Legia Warszawa?

Zarobki piłkarzy w przekroju – na co mogą liczyć gwiazdy światowego formatu?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w wielkiej piłce w grę wchodzą również wielkie pieniądze. Zarobki największych gwiazd światowej piłki to nie tylko wynagrodzenia za grę, ale również bonusy transferowe czy wynagrodzenia z tytułu udziału w kampaniach reklamowych. Na międzyklubowych transferach wzbogacają się także same drużyny – handel zawodnikami to proces przez wielu kibiców śledzony z wypiekami na twarzy, szczególnie wówczas, gdy padające w kuluarach kwoty sięgają dziesiątek milionów euro (a w skrajnych przypadkach i setek milionów).

Zdecydowanie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata nadal jest Cristiano Ronaldo, który na okres 12 miesięcy związał się z saudyjskim klubem Al-Nassr – jego kontrakt opiewa aż na 200 milionów dolarów. Drugie miejsce zajmuje Leo Messi, grający w barwach Interu Miami, którego roczna pensja wynosi 135 milionów dolarów. Podium zamyka brazylijski napastnik Neymar z saudyjskiego Al-Hilal – w ciągu roku zarobi 112 milionów dolarów.

Ile płaci swoim piłkarzom Legia Warszawa?

Jak nietrudno zauważyć, przeliczając zarobki najdroższych piłkarzy na polskie realia, śmiało będziemy mogli mówić o miliarderach. Niestety, świat finansów zawodników polskich klubów nie jest aż tak kolorowy, choć wielu z nich na swoje zarobki na pewno nie może narzekać. Jakich wynagrodzeń mogą spodziewać się piłkarze Legii Warszawa?

Jak przyznają władze klubu, w przypadku zarobków warszawskich piłkarzy wiele zależeć będzie od ich doświadczenia na murawie i dotychczasowych osiągnięć. Nowi, młodzi gracze, którzy raczej nie występują w wyjściowej jedenastce, będą mogli liczyć na pensję od 20 do 40 tysięcy złotych miesięcznie. Niemniej, kluczowe gwiazdy zespołu mogą liczyć na dużo wyższe zarobki.

W minionym sezonie trójkę najlepiej zarabiających piłkarzy warszawskiej Legii zasiliło trzech zawodników z zagranicy. Pierwszym z nich jest albański pomocnik Ernest Muçi, który według nieoficjalnych informacji miał zarabiać od 250 do 300 tysięcy złotych miesięcznie. Drugie miejsce zajął Maurytyjczyk Lindsay Rose, z zarobkami na poziomie od 300 do 400 tysięcy złotych. Najwięcej z kolei zarabiać ma portugalski piłkarz Josue, którego miesięczna wypłata może opiewać nawet na pół miliona złotych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News