Materiały Partnera
Materiały Partnera
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 14 Października 2021

Zapowiedź weekendu na boiskach Ekstraklasy!

Po dwutygodniowej przerwie od rozgrywek Ekstraklasy piłkarze wracają na ligowe boiska. Najbliższy weekend z perspektywy polskiego kibica będzie bardzo interesujący, ponieważ w sobotę Śląsk Wrocław zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a w niedzielę polskie El Classico, czyli Legia Warszawa kontra Lech Poznań.

Jak te spotkania prognozują analitycy zakładów bukmacherskich i co jeśli się chce, można obstawiać w Betcris?

Legia Warszawa vs Lech Poznań

Początek obecnego sezonu na boiskach Ekstraklasy jest sporym zaskoczeniem zarówno dla kibiców, jak również analityków zakładów bukmacherskich. Przed rozpoczęciem rozgrywek pracownicy bukmachera spodziewali się, że Legia Warszawa po raz kolejny zdominuje ligową tabelę, natomiast w tym momencie podopieczni Czesława Michniewicza mają bliżej do strefy spadkowej. Fatalny początek kampanii w wykonaniu Legii Warszawa jest zapewne spowodowany udziałem tego zespołu w europejskich pucharach. Warto przypomnieć, że aktualny Mistrz Polski w Lidze Europy wygrał oba rozegrane spotkania, a zmierzył się z takimi drużynami jak Spartak Moskwa czy Leicester City.

Nie ma jednak wątpliwości, że Legia Warszawa musi poprawić swoje rezultaty na boiskach Ekstraklasy. Dobra postawa w Europie nie wystarczy kibicom, a także zarządowi klubu z Łazienkowskiej. W mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwej zmiany trenera i niewykluczone, że jeśli Wojskowi nie poprawią swoich wyników w lidze, to nawet dobra postawa w Europie nie zmieni sytuacji Czesława Michniewicza.

Kolejnym przeciwnikiem Legii Warszawa będzie ekipa Lecha Poznań. Wojskowi w ostatnich latach nie mieli problemów z tym przeciwnikiem, ponieważ wygrali w 6 ostatnich rywalizacjach przy Łazienkowskiej. Aktualny Mistrz Polski miał dokładnie 2 tygodnie, aby odpowiednio przygotować się do tej rywalizacji, dlatego też można się spodziewać, że Czesław Michniewicz desygnuje do gry swój galowy garnitur.

Legia Warszawa statystyki

Zawodnicy poznańskiego Lecha w poprzedniej kampanii mocno rozczarowali swoich kibiców, finiszując w dolnej połowie tabeli. Celem tego zespołu od wielu lat jest walka o mistrzu, jednak ostatni tytuł w Poznaniu świętowany był w 2015 roku. Trenerem tamtej drużyny był Maciej Skorża, dlatego też nic dziwnego, że kibice Lecha przed rozpoczęciem obecnego sezonu mieli wysokie aspiracje.

Zakłady bukmacherskie wierzyły, że Lech Poznań będzie w czołówce, jednak nie spodziewali się, że drużyna Kolejorza tak dobrze rozpocznie rozgrywki. Na tym etapie sezonu Lech Poznań ma 12 punktów przewagi nad Legią Warszawa, jednak trzeba pamiętać, że Wojskowi rozegrali 2 spotkania mniej.

Lech Poznań statystyki

Śląsk Wrocław vs Raków Częstochowa – zakłady bukmacherskie w Betcris

Drugą bardzo ciekawą rywalizacją, która odbędzie się w najbliższy weekend, będzie pojedynek Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa. Mowa o potyczce sąsiadów w ligowej tabeli, a także ekip, które reprezentowały naszą Ekstraklasę w europejskich pucharach.

Śląsk Wrocław w ostatniej kolejce zdecydowanie przegrał z Lechem Poznań przy Bułgarskiej. Podopieczni Jacka Magiery z pewnością będą chcieli zmazać plamę z tej rywalizacji, a przecież mieli aż 2 tygodnie, aby odpowiednio przygotować się do potyczki z Rakowem. Warto wspomnieć, że głównym atutem tego zespołu są występy na swoim boisku. Śląsk w obecnej kampanii przegrał tylko jeden mecz domowy, jednak mowa o rywalizacji w ramach Pucharu Polski z Termaliką. W rozgrywkach Ekstraklasy Wojskowi są niepokonani na swoim obiekcie od 7 marca, kiedy to ulegli Legii Warszawa. Kto będzie faworytem tego spotkania zdaniem zakładów bukmacherskich? O tym kawałek dalej!

Raków Częstochowa w ostatniej kolejce ligowej przed przerwą na reprezentację pokonał na swoim boisku Wartę Poznań. Podopieczni Marka Papszuna w ostatnich tygodniach prezentują się doskonale, co widać na podstawie statystyk. Wicemistrz Polski jest niepokonany we wszystkich rozgrywkach od 26 sierpnia. Warto również wspomnieć, że ekipa z Częstochowy w ostatnich tygodniach doskonale prezentuje się w aspekcie gry ofensywnej, ponieważ w 6 kolejnych rywalizacjach zdobyła przynajmniej 2 bramki. To może być kluczowa wskazówka przed ewentualnym typowaniem tego spotkania w ofercie zakładów bukmacherskich Betcris.

Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę - podsumowanie

Każdy mówi, że polscy gracze najchętniej obstawiają zakłady bukmacherskie z Ekstraklasy, dlatego właśnie dzisiaj przyjrzymy się ofercie na najbliższy weekend. Na początek starcie Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa. Faworytem dla zakładów bukmacherskich w tej rywalizacji, będzie ekipa gości. Śląsk Wrocław jest niepokonany na swoim boisku w Ekstraklasie od 7 marca, jednak mimo wszystko analitycy zakładów sportowych zwracają uwagę na formę Rakowa, który nie przegrał od 26 sierpnia. Na podstawie ostatniej dyspozycji wicemistrza Polski w ofensywie, można się tutaj przyjrzeć linii +2,5 gola, która jest dostępna w zakładach bukmacherskich Betcris.

W rywalizacji Legii Warszawa z Lechem Poznań faworytem będzie ekipa gospodarzy. Takie przewidywania mogą być lekkim zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę formę Legii w lidze, jednak z drugiej strony analitycy zakładów bukmacherskich znają jakość tego zespołu i z pewnością zwrócili uwagę, że Legia wygrała w sześciu poprzednich meczach domowych z Kolejorzem.

Nie znasz Betcris? To nowy, legalny bukmacher, który ma ponad 30-letnie doświadczenie na innych rynkach! Betcris ma najszerszą ofertę zakładów bukmacherskich na polskim rynku i znajdują się tam nawet zakłady sportowe na rzuty z autu i inne możliwości, których nie mają inne firmy. Jeśli chcesz, przekonaj się sam i zajrzyj na bloga Betcris – w którym opisywane są statystyki meczowe poszczególnych wydarzeń sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.


Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Materiał zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News