Jak zostać zawodowym piłkarzem
Materiały Partnera
Autor Artykuł Sponsorowany - 6 Października 2021

Piłka nożna — jak stać się profesjonalnym zawodnikiem?

Gra w piłkę nożną to jedno z największych zainteresowań niemalże każdego chłopca. U wielu, wraz z wiekiem, marzenia o reprezentowaniu kraju przybierają na sile. Od snu do rzeczywistości jest jednak wyboista droga, która wymaga dużo dyscypliny i wytrwałości.

Tylko nieliczni wkraczają do najlepszych lig profesjonalnej piłki nożnej. Jak to zrobić i uzyskać międzynarodową sławę? Podpowiadamy.

Jak zostać zawodowym piłkarzem – pierwszy krok

Większość profesjonalistów odkryła swój entuzjazm do piłki nożnej w młodym wieku w swoim rodzinnym mieście. Jeśli lubimy kopać piłkę nożną, powinniśmy wcześnie wstąpić do klubu, aby regularnie brać udział w treningach i rozwijać swoje umiejętności. Tam bardzo szybko możemy zobaczyć, czy mamy talent. W starszych grupach wiekowych kluby zawodowe coraz częściej rozglądają się za talentami. Szczególnie wskazane jest wzięcie udziału w większych turniejach, ponieważ często obecni są na nich łowcy talentów z większych klubów. Wytypowani zawodnicy są następnie zapraszani do odpowiedniego klubu, aby przejść próbną sesję treningową. Jeśli zakończymy ją pomyślnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić klub. Wymaga to jednak dużo dyscypliny. Zawsze wymagana jest pełna wydajność, a opuszczenie sesji treningowej nie jest akceptowane. Dodatkowym obciążeniem jest też konieczność pogodzenia treningów z zajęciami w szkole.

Jak zostać zawodowym piłkarzem – decydujący krok

Po wejściu do drużyny młodzieżowej dużego klubu droga do faktycznego zostania zawodowym piłkarzem jest wciąż wyboista. Niezwykły talent i ciężka praca są niezbędne, aby wyróżniać na tle innych podczas treningów i rozgrywek. Tylko około jedna czwarta drużyny młodzieżowej faktycznie trafia na pole zawodowe. A większość z nich dostanie się „tylko” do trzeciej ligi. Często zostaje się odrzuconym z powodu kontuzji. Długotrwała rehabilitacja wymaga dużej motywacji i wytrwałości. Czas spędzony w drużynie młodzieżowej niesie ze sobą również wiele innych niedostatków: bez alkoholu, bez imprez, ze ściśle regulowaną dietę. Aby zostać zawodowym piłkarzem, piłka nożna musi być zawsze na pierwszym planie, a wiele innych rzeczy odpada. Jeśli poradzimy sobie z tymi krokami, a klub jest zadowolony z naszych wyników, oferowana jest profesjonalna umowa. Warto jest oglądać prawdziwych piłkarzy np. podczas takich rozgrywek jak Liga Mistrzów i analizować ich styl gry. Najlepiej jest skoncentrować się na zawodnikach, którzy grają na tej samej pozycji w drużynie.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News